İlginizi Çekebilir

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BÜYÜKŞEHİR 140 KAMERA İLE TRAFİĞİ DENETLİYOR

Jandarma komutanı girdiği denizde boğuldu

4 yıldır DEAŞ'ın elindeki araçlarını arıyor

Yaşlı kadının katil zanlısı yeğeni çıktı

Türk Chopper Dulkadiroğlu'nda

Kahramanmaraş’ta çift sıra parka izin yok

Kıbrıs Meydanı, Azerbaycan Bulvarı, Yeni Hükümet Caddesi ve Trabzon Caddesi’nde yürütülen çalışmada çift sıra parktan kaynaklanan trafik akışındaki yoğunluğun ortadan kaldırılması için trafik polisleri ile zabıtlar ortak hareket ediyorlar.

Kıbrıs Meydanı, Azerbaycan Bulvarı, Yeni Hükümet Caddesi ve Trabzon Caddesi’nde yürütülen çalışmada çift sıra parktan kaynaklanan trafik akışındaki yoğunluğun ortadan kaldırılması için trafik polisleri ile zabıtlar ortak hareket ediyorlar.

Uygulamaya ilişkin bir açıklama yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Doğan, “Şuan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüz ekipleriyle İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğümüzün ekiplerinin ortak bir projesini yürütüyoruz. İlimizin merkezi bölgesinde özellikle Kıbrıs Meydanı Azerbaycan Bulvarı, Yeni Hükümet Caddesi ve Trabzon Caddesinde aşırı bir trafik yoğunluğu oluyor tabi yapılan çift parklar da buradaki trafik akımını olumsuz etkiliyor. Bu saydığım güzergâhlarda trafik akımının düzenli bir şekilde yapılmasını sağlamak, hızlandırması amacı ile özellikle çift sıra parklarla mücadele, kaldırım işgalleri, yaya geçitlerine park eden araçlar, engellilere ayrılan yerlere park edilen araçlarla ilgili trafik zabıtamız ile beraber yaptığımız bir protokolde ortak ekipler kurduk. Ortak ekiplerimiz Zabıta Müdürlüğüne ait araçlarla geziyorlar ve bu bahsettiğim kural ihlallerine müdahale ediyorlar. Yeni bir proje yaklaşık bir haftadır uygulamaya başladı. Faydasını görmüş bulunmaktayız. Vatandaşlarımıza yine tekrar hatırlatıyorum. Bu saydığım, özellikle merkezi güzergahlara çift sıra park yasağına uymalarını rica ediyorum. Bu merkezi bölgede trafik akımının devamlılığını sağlamak önemli. Tıkanıklığı açmak için çift sıra park yapmasınlar. Özellikle engellilerimiz için ayrılan yerlere park etmesinler ve yine kaldırımlarda engelli rampası bulunuyor buraların önüne park eden araçlar oluyor bunları devamlı suretle çektiriyoruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz' diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Eyüp Karataş ise amaçlarının sokak, cadde, bulvarlarıı araç ve yaya trafiğine açık bulundurmak. Bu çalışmayla araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Azerbaycan Bulvarı, Trabzon Caddesi, Şeyhadil Bulvarı, Ali Said Zarifoğlu Bulvarı gibi trafik yoğunluğu olan bölgelerimizde hatalı parka ikinci sıra parka, kaldırım işgallerini önlemektir. Bu konuda vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Bu çalışmanın güzel bir çalışma olacağını umuyoruz. Ve halkımıza şimdiden teşekkür ediyoruz' dedi.

 

 

Haber: İHA

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93002 % 0,73
  • DOLAR 4.8253 % 0,64
  • EURO 5.6086 % 0,45
  • ALTIN 188.81 % -0,84
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Türkoğlu Belediyesi ilçeye ve mahallelerine hizmet götürmeye devam ederken, bu hizmetlerden en çok yararlanan mahallerin başında Şekeroba Mahallesi geliyor.

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

Tarihçi ve yazar Mehmet Işık, Türkoğlu'nun yüzlerce yıllık tarihini derleyerek kaleme aldı.

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir yasasıyla birlikte 2014'ten bu yana Başkan Okumuş öncülüğünde ilçeye projeler kazandırmaya devam eden Türkoğlu Belediyesi, çehresini her geçen gün geliştiriyor.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Van'da 4 gün önce bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarından Ahmet Altun (22), tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

‘Vicdanen idam gelmeli kimyasal hadım çözüm değil'

Geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Polatlı İlçesinde cinsel istismar sonucu vahşice öldürülerek katledilen 8 yaşındaki Eylül için tüm Türkiye'den gelen idam çağrısını üzerine Av. Yasemin Karaca gazetemize kapılarını açarak, gündemdeki idam ve kimyasal hadımı değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

 5 ton nohudu ateşe verdiler 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 10 dönüm tarladan toplanan 5 ton nohut, kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.