Haber: İHA", "author": { "@type": "Person", "name": "www.turkogluhaber.com.tr" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.turkogluhaber.com.tr", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16132/imgs/071220171058440415706.png", "width": 152, "height": 55 } } }

İlginizi Çekebilir

Kahramanmaraş, Erzurum'dan 7 madalya ile döndü

Kahramanmaraş Afrin şehidini uğurladı

Gastronomi Zirvesi'nde Kahramanmaraş tanıtıldı

Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

Okulun kopan çatısı evin bahçesine düştü

Okulun kopan çatısı evin bahçesine düştü

Okulun kopan çatısı evin bahçesine düştü

Bahçede oynayan 6 yaşındaki çocuk ise, yüzlerce kiloluk çatı parçasının altında kalmaktan kıl payı kurtuldu.


Elbistan’da 2 gündür etkili olan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. İlçeye bağlı Alembey Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ilkokulun çatısı, şiddetli rüzgarın etkisiyle yerinden koptu. Uçan çatı parçası, okulun hemen bitişiğinde bulunan Fatih Horuz’a ait evin bahçesine düştü. Kağıt gibi savrulan yüzlerce kiloluk çatı parçası, evin bir bölümüne de zarar verdi. Olayın meydana geldiği anda evlerinin bahçesinde oynayan 6 yaşındaki Batuhan Horuz isimli çocuk ise ölümden döndü. Çatı parçasının koptuğunu gören annesi Fatma Horuz’un seslenmesi ile eve koşan küçük Batuhan, çatı parçalarının altında kalmaktan kıl payı kurtuldu.


Olayın şokunu henüz üzerinden atlatamayan anne Fatma Horuz, “Çocuğum evin önünde oynuyordu. O sırada bir gürültü koptu. Ben çocuğumu eve çağırmasam direk üzerine düşecekti. Okulun çatısı direk kapımıza geldi. Çağırmasam ölürdü. Bunun altından sağ çıkması mümkün değil. Çocuğum da korktu' diye konuştu.


Baba Fatih Horuz ise, “Allah’tan canımıza gelmedi. Çocuk eve girdi, tam o sırada çatı düştü. Biz de bizim çatı uçtu sandık. Dışarı çıktık ki okulun çatısı kapıya gelmiş. Yapım hatası olduğunu düşünüyoruz. Evime de zarar verdi. Uydu alıcısını da kırdı' ifadelerini kullandı.


Evin bahçesindeki çatı parçasının kaldırılması için çalışma başlatıldı.Haber: İHA

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93002 % 0,73
  • DOLAR 4.8253 % 0,64
  • EURO 5.6086 % 0,45
  • ALTIN 188.81 % -0,84
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Türkoğlu Belediyesi ilçeye ve mahallelerine hizmet götürmeye devam ederken, bu hizmetlerden en çok yararlanan mahallerin başında Şekeroba Mahallesi geliyor.

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

Tarihçi ve yazar Mehmet Işık, Türkoğlu'nun yüzlerce yıllık tarihini derleyerek kaleme aldı.

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir yasasıyla birlikte 2014'ten bu yana Başkan Okumuş öncülüğünde ilçeye projeler kazandırmaya devam eden Türkoğlu Belediyesi, çehresini her geçen gün geliştiriyor.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Van'da 4 gün önce bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarından Ahmet Altun (22), tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

‘Vicdanen idam gelmeli kimyasal hadım çözüm değil'

Geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Polatlı İlçesinde cinsel istismar sonucu vahşice öldürülerek katledilen 8 yaşındaki Eylül için tüm Türkiye'den gelen idam çağrısını üzerine Av. Yasemin Karaca gazetemize kapılarını açarak, gündemdeki idam ve kimyasal hadımı değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

 5 ton nohudu ateşe verdiler 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 10 dönüm tarladan toplanan 5 ton nohut, kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.