İlginizi Çekebilir

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

OKUMUŞ’TAN BAYANLARA SİNEMA SÜRPRİZİ

Bayanlara yönelik düzenlediği projelerle farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türkoğlu Belediyesi’nin bu kez ki hedefi, hiç sinemaya gitmemiş bin kadını sinemayla tanıştırmak.

Türkoğlu Belediyesi önemli bir sosyal projeye daha imza atarak özellikle hayatında hiç sinemaya gitmemiş Türkoğlu'nun 44 mahallesindeki tüm kadınları, “Geleceğimizin Öncüsü Kadınlarımız Sinema İle Buluşuyor' projesi kapsamında bir Kore Gazisinin hikayesini anlatan “Ayla' adlı sinema filmini izlemeye götürüyor. Teknik, sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri anlamında yaptığı çalışmaların yanı sıra hayata geçirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Türkoğlu Belediyesi’nin bu kez ki projesi kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor.

“KADINLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ'
İlçedeki kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarırı belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Türk-oğlu Belediyemizin bu dev projesi Türkoğlulu hanımefendileri sinema ile buluşuyor. Türkoğlulu hanımefendiler Kahramanmaraş'taki sinemalarımızda sinemayı izlediler ve yanımıza teşekkür için geldiler. Biz öncelikli olarak kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra artık, hem sinema kültürümüzün oluşması, hem de sinemada toplumsal duyarlılığı fazla olan konuları içeren filmlere Türkoğlu'ndaki vatandaşlarımızı özellikle de pozitif ayrımcılık yaptığımız hanım efendileri götüreceğiz. Bugün itibari ile yaklaşık 60-70 civarında bayanımız Kahramanmaraş'a gitti. 15 gün süre ile devam edecek toplamda bin civarında hanımefendiyi Kahramanmaraş’ta sinema günlerinde götürüp getireceğiz. Kendilerine de bizim bu etkinliğimize projemize katıldıkları için teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda emeği geçen Belediyedeki ekibime de buradan teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
Bayanlara yönelik düzenlenen pro-je kapsamında, ilçenin 44 mahallesindeki bayanlar 15 gün boyunca programlı şekilde sinema ile buluşacak. Türkoğlu Belediyesinin hedefi ise bin kadını sinamayla buluşturmak.
(Haber: Kahraman KAR)

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93002 % 0,73
  • DOLAR 4.8253 % 0,64
  • EURO 5.6086 % 0,45
  • ALTIN 188.81 % -0,84
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Türkoğlu Belediyesi ilçeye ve mahallelerine hizmet götürmeye devam ederken, bu hizmetlerden en çok yararlanan mahallerin başında Şekeroba Mahallesi geliyor.

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

Tarihçi ve yazar Mehmet Işık, Türkoğlu'nun yüzlerce yıllık tarihini derleyerek kaleme aldı.

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir yasasıyla birlikte 2014'ten bu yana Başkan Okumuş öncülüğünde ilçeye projeler kazandırmaya devam eden Türkoğlu Belediyesi, çehresini her geçen gün geliştiriyor.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Van'da 4 gün önce bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarından Ahmet Altun (22), tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

‘Vicdanen idam gelmeli kimyasal hadım çözüm değil'

Geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Polatlı İlçesinde cinsel istismar sonucu vahşice öldürülerek katledilen 8 yaşındaki Eylül için tüm Türkiye'den gelen idam çağrısını üzerine Av. Yasemin Karaca gazetemize kapılarını açarak, gündemdeki idam ve kimyasal hadımı değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

 5 ton nohudu ateşe verdiler 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 10 dönüm tarladan toplanan 5 ton nohut, kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.