İlginizi Çekebilir

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

ŞÖFORLERE SERTiFiKALARI VERiLDi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi özel halk otobüsü şoförlerine eğitim sertifikalarını verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika törenine Genel Sekreter Züver Çetinkaya, Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Yusuf Deliktaş, Toplu Taşıma Şube Müdürü H. Mehmet Çiçek ile ilgili şube personelleri ve şoförler katıldı.
Sertifika töreninde bir konuşma yapan Genel Sekreter Züver Çetinkaya, amaçlarının Kahramanmaraş halkına hizmetin en iyisini sunmak olduğuna işaret ederek: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle beraber yürüttüğümüz toplu taşıma hizmetinde, en iyi kaliteyi sağlamaya yönelik, müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik ve kişisel olarak da kendimizi geliştirmeye yönelik olarak düzenlemiş olduğumuz eğitimin bugün sertifika töreni olacak.
Öncelikle şoför arkadaşların eğitime katıldıkları için çok çok teşekkür ediyorum kendilerine. Öğrenmenin yaşı yok derler ya hani büyüklerimiz hakikaten biz ile hala gerek bakanlığın açmış olduğu gerek belediyelerin açmış olduğu eğitimlere programlara gidip kendimizi nasıl daha çok geliştiririz mesleğimizi nasıl geliştirebiliriz bunun çabası içindeyiz ve toplum olarak da bunu devam ettirmek gerekir. Hiç unutmam ki arkadaşımın şöyle bir hatırası vardı dedi ki bir gün oğlum üniversite sınavına gireceği zaman bana şöyle bir şey sordu. “Baba ne olmamı istiyorsun? “ sınava girecek tercih yapacak dershaneye gidiyor vs. baba ne olmamı istiyorsun diye bir soru soruyor. Babası da düşündüm mühendis ol psikolog ol ne bileyim kaymakam ol, hâkim ol, savcı ol, ne diyeyim. Dedim ki oğlum ne yaparsan yap. İstersen çöpçü ol ama işinin ehli ol. Hangi işi yaparsan yap o işi en iyi kim yapar dediklerinde o işi en iyi şu yapar diyecek bir adam ol dedim' diyor.
Ne olacağın önemli değil. Yaptığın işin mesleğinin en iyisi olmaya bak. Şimdi biz hem Büyükşehir Belediyesi olarak hem esnaflar odası olarak Kahramanmaraş halkımızın en iyi şekilde taşımak için çabalıyoruz. Projeler geliştiriyoruz. Bir sürü işlem yapıyoruz. Yollar yapıyoruz, Trafik lambaları takıyoruz, İşaretlemeler yapıyoruz, asfalt yapıyoruz otobüs alıyoruz, satıyoruz. Bir yandan kendimizi bir yandan personelimizi devamlı eğitimlere alıyoruz. Bütün tek maksadımız Kahramanmaraş halkımızın en güzel şekilde işten evine evinden işe, evinden çarşıya, çarşıdan nereye gidiyorsa oraya götürmeye ama bunu yaparken onları mümkün oldukça en mutlu şekilde bu işi başarmak. Bu işi biz hep beraber yapacağız. Belki bir takım sorunlarınız olabilir değişik platformlarda zaten sorunlarımızı tartışıyoruz. Çözüm arıyoruz çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ama sonuçta bu işe hep beraber yönetiyoruz. Siz ve belediye yönetimimiz Kahramanmaraş halkına en güzel şekilde hizmet edecek hedefi ile bu çalışmalarımızı devam ediyoruz. Bizim bu tür faaliyetlerimizi yani eğitime yönelik faaliyetlerimizi inşallah bundan sonrada imkânlar el verdiğince devam edecek ve hep birlikte mutlu bir Kahramanmaraş için çalışmalar devam edeceğiz' diye konuştu.
Genel Sekreter Çetinkaya’nın konuşmasının ardından eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan şoförlere sertifikaları verildi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca eğitime tabii tutulan şoförlere 'İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Kişisel İmaj ve Aile İçi İletişim ' gibi konularda eğitimler verilmişti.
Bu arada eğitimlerin yanı sıra Özek Halk Otobüsü şoförleri için hazırlanan özel kimlik kartları da dağıtılmaya başlandı.
Özel Halk Otobüsü şoförü olmak isteyenlerden ise 'Psikoteknik rapor, Sabıka Kaydı, Ehliyet Raporu gibi evraklar isteniyor. Bu raporların doğrultusunda eğitime tabii tutulduktan sonra tanıtım kartları veriliyor ve şoförlerin denetimleri daha sıkı bir hale getiriliyor.
(Haber Merkezi)

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93002 % 0,73
  • DOLAR 4.8253 % 0,64
  • EURO 5.6086 % 0,45
  • ALTIN 188.81 % -0,84
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Türkoğlu Belediyesi ilçeye ve mahallelerine hizmet götürmeye devam ederken, bu hizmetlerden en çok yararlanan mahallerin başında Şekeroba Mahallesi geliyor.

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

Tarihçi ve yazar Mehmet Işık, Türkoğlu'nun yüzlerce yıllık tarihini derleyerek kaleme aldı.

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir yasasıyla birlikte 2014'ten bu yana Başkan Okumuş öncülüğünde ilçeye projeler kazandırmaya devam eden Türkoğlu Belediyesi, çehresini her geçen gün geliştiriyor.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Van'da 4 gün önce bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarından Ahmet Altun (22), tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

‘Vicdanen idam gelmeli kimyasal hadım çözüm değil'

Geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Polatlı İlçesinde cinsel istismar sonucu vahşice öldürülerek katledilen 8 yaşındaki Eylül için tüm Türkiye'den gelen idam çağrısını üzerine Av. Yasemin Karaca gazetemize kapılarını açarak, gündemdeki idam ve kimyasal hadımı değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

 5 ton nohudu ateşe verdiler 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 10 dönüm tarladan toplanan 5 ton nohut, kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.