İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Tüm Türkiye'ye kritik çağrı

40 yıl önce terk ettikleri ata yurtlarına şölenle döndüler   

Okul fareleri, kıskıvrak yakalandı

Keçe tasarım sergisi açıldı   

Araba fiyatına ulaşan kurbanlıklar alıcı bekliyor  

İtibar etmeyin

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN KAHRAMANMARAŞ'TA

Bir dizi ziyaret ve bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kahramanmaraş valiliğini ziyaret ederek Vali Vahdettin Özkan'dan kentin durumuyla ilgili bilgi aldı. Kahramanmaraş Valiliğinde şeref defterini imzalayan Kahraman, daha sonra Onursal Başkanı olduğu Birlik Vakfı'nın Öğrenci Yurdu Açılışına katıldı. Burada konuşma yapan Kahraman, 15 Temmuz hain darbe girişiminde mecliste yaşananları anlatarak 15 Temmuz Ruhunu yeniden hatırlattı. Kahraman,' Ben geminin kaptanıyım 15 Temmuz gecesi Meclisi açtım. Çünkü ben fare değilim, geminin kaptanıyım' dedi. Birlik Vakfı Kahramanmaraş Şubesi ait öğrenci yurdu açılışında gündemle ve Kahramanmaraş ile ilgili açıklamalarda bulunudu.
TBMM Meclis Başkanı İsmail Kahraman, “Bu benim Kahramanmaraş'ımıza bilmiyorum kaçıncı gelişim, aranızda Prof. Atilla Özer var, Milli Türk Talebe Birliği Başkanı iken Atilla Beyle beraber idik, kendisi Ankara'da MTTB Başkanı birçok faaliyete katıldık. Atilla Bey beni Kahramanmaraşlı yaptı. Kahramanmaraşlı içli köfteyi yapar, bilmem neresi yapamaz, o çorbayı Maraşlı yapar orası yapamaz, bizim burada ramazanlarda bütün lokantalar kapanır herkes oruçludur, bir Maraş propagandası yapar bildiğiniz gibi değil. Ben Rizeliyim, Karabük'te liseyi okudum sonra İstanbul'a gittik ve demek ki Kahramanmaraş benim dördüncü vilayetim oldu. Birde Elazizliyim, Elaziz'de askerlik yaptım. Elaziz'in de Malatya ile tatlı bir rekabeti var. Onlarda aynı iddiada ama buranın içli köftesini Malatya yapamaz. İnsanın memleketini sevmesi güzel bir hadise, milliyetçilik bu. Ailesini, köyünü, şehrini ve memleketini sevmek bu. Yoksa kafatasının çapı kaçtır, demek değildir. Esas milliyetçilik kültür milliyetçiliğidir. Kahramanmaraş'ın bir başka bendeki tesiri, üstat Necip Fazıl Kısakürek'tir. İstanbul'a gittiğimde lisede okuduğum zaman kendisi Kızıltoprak'ta ziyaret etmiştim. Bir genç delikanlı, kapısı açık ama esas dostluğum yada yakınlığım, Hukuk Fakültesi Daireler Cemiyeti Başkanı iken rahmetli Peyami Safa'yı anmak için gittik. Üstat geldi ama esas dostluğumuz Milli Türk Talebe Birliği'nde başladı. Düz konuşması ve edebiyle bambaşka bir insandı. Kahramanmaraş'ın toprağı kültür adamı yetiştiriyor, esasında irfan diyelim irfan adamı yetiştiriyor. Çünkü kültür yanlış kullanılıyor, bir insanın doğumundan ölümüne kadar olan bütün hayatına kültür denir. Yoksa bir malumat sahibi olmak, veya bir güzel sanatlarla uğraşmak demek kültürlü olmak demek değildir. Onun için irfan, hars diye tarif edilir, bu topraklar çok bereketlidir. Yaşayan, rahmete kavuşan birçok edibimiz var, mütefekkirimiz var, bizim fikir hayatımıza yön veren insanlar var. Onları rahmet ve minnetle anıyorum' dedi. Türk
Afrin Zeytin Dalı Harekatı Hakkında da açıklamalarda bulunan Kahraman Sözlerine şöyle devam etti., “Cumhurbaşkanımız fevkalade bir şekilde dünya politikasına yön veriyor. Allah güzel günlere bizi ulaştırsın ve şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Biz Afrin'de harekattayız, ona karşı çıkan sesler var, çok üzücü. Ne kadar beyinleri yıkanmış, zavallıya acınır, kızılmaz. Kızmaya müstehak olmak içinde bir seviye lazım. Necip Fazıl, “sana çukur desem de olmaz, çünkü çukur da bir irtifa hadisesidir. Sen çukurdan da aşağısın' diyor. Şimdi öyleleri var maalesef birisi evvelki gün, Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'nin aleyhinde konuşuyor. Türkiye'de Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu harekata karşı başkan olarak siz ne düşünüyorsunuz diyor. Ve karşı harekatı yapmak isteyenler' dedi.
Osman Tuğrul TUĞ

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93418 % 0,79
  • DOLAR 6.2288 % -2,00
  • EURO 7.0729 % -1,89
  • ALTIN 238.14 % -0,43
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

Dolar ve Euro'daki artış işleri etkiliyor

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesinde telefon işletmecisi olan Erkan Nahırcı, dövizlerin artmasının işleri tedirgin ettiğini söyledi.

Bu mahallede telefon çekmiyor  

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi Yenidemir Mahallesi'nde telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesi nedeniyle vatandaşlar, cep telefonu ile görüşmelerini tepe ve çatılara çıkarak gerçekleştirebiliyor.  

Başkan Erkoç: “Hayvancılık OSB'si kuruyoruz”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Canlı Hayvan Borsası'nda incelemelerde bulundu.

Bayazıt, “Tercihlerinizi şansa bırakmayın”

Özel Birey Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi Üniversiteler tercihleri sürecinde vermiş olduğu Doğru Tercih semineriyle adaylara destek olmaya devam ediyor.

KAÜ ve GAÜ'den Kahramanmaraş Fuarı

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 7-14 Ağustos tarihleri arasında Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde alanında uzman danışmanlarla güvenli tercih, uzman psikologlarla meslek danışmanlığı, seçkin üniversitelerin tanıtım etkinlikleri ve uzman eğitimcilerle bilgilendirme fuarında yer alarak aday öğrenciler ile buluşuyor.

Uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı   

Kahramanmaraş'ta düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 kişi satışa hazır uyuşturucu maddeleriyle birlikte yakalandı.