İlginizi Çekebilir

Çevreyi kirleten özel şeker fabrikasına rekor ceza

Kahramanmaraş'ta hekimlere Adli Bilirkişi Kursu

Çiçekçilerin 14 Şubat yoğunluğu

Sahte altın verip gerçeğini alan dolandırıcı yakalandı

"Kasis bir trafik kültürü değildir"

Beyin ölümü gerçekleşen kadın 3 hastaya umut oldu

2 İLÇE ARASINA YENİ KARAYOLU!

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ile Çağlayancerit İlçeleri arasına yapılması planlanan ve 16 mahallenin önemli ölçüde istifade edeceği yeni kara yolunun müjdesini verirken, ihalesinin de 2018 yılı içerisinde yapılması için yoğun çaba harcayacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ile Çağlayancerit İlçeleri arasına yapılması planlanan kara yolu noktasında TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç öncülüğünde dev bir adım atıldı. Güvenç, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerini kente davet ederek, çalışmaların hızlandırılması, kamulaştırma ve diğer sorunların çözümü noktasında nasıl bir yol izleneceği konusunda toplantı organize etti. Bu kapsamda sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a gelen Karayolları Genel Müdürlüğü 5. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Şengüler ve ekibi’nin katılımıyla toplantı düzenlendi. Toplantıya Güvenç’in yanı sıra Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’de katıldı. Toplantıda, yapılacak yolun sadece Çağlayancerit-Dulkadiroğlu arasını kısaltmayacağı, bölgedeki tüm köylerin yanı sıra Çağlayancerit’in ilerisindeki kuzey ilçelerinin de Kahramanmaraş’a bağlantısını da rahatlatacağı belirtildi. Toplantıda, Kahramanmaraş için önem arz eden yeni kara yolunun ihalesini 2018 yılı içerisinde yapılması için çaba sarf edeceklerini belirten Güvenç, seçim çalışmaları kapsamında bölge halkının en büyük isteğinin yeni karayolu olduğunu ve bu nedenle çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi. Dulkadiroğlu Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda ayrıca, kamulaştırma ve diğer sorunların çözümü noktasında da görüş alışverişinde bulunuldu.

 

İLK 16 KİLOMETRENİN İHALESİ İÇİN MUTABAKAT SAĞLADIK”

Gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunan TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, en önemli amaçlarının Dulkadiroğlu-Çağlayancerit arasındaki güzergahta oturan tüm mahalle sakinlerinin standardı yüksek bir yola kavuşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Güvenç, “Karayolları Genel Müdürlüğü 5. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Şengüler ve Karayolları ekibi Kahramanmaraş’ımızda. Ağırlıklı gündem maddemiz, Dulkadiroğlu-Çağlayancerit arasındaki mevcut yolun iyileştirilmesi ve bu güzergahta oturan tüm mahallelerimizin sakinlerinin standardı yüksek bir yola kavuşmasını sağlamak. Kamuoyunun bildiği üzere bu konuda uzun süredir çalışıyoruz, şehrimizde yaptığımız Ulaştırma Çalıştayları’nda da belediye başkanlarımız gerek bakanımıza, gerek genel müdürümüze konuyu iletmişlerdi. Açıkçası son seçim çalışmalarında da bölge halkımız özellikle bu güzergahın iyileştirilmesi konusunda bizden talepte bulundular. Bölge halkı bizim her şeyimiz, Kahramanmaraş’ın dinamosu olan, kadim şehrin en eski sakinleri. Dolayısıyla seçim biter bitmez Bölge Müdürümüzü aradım, bu konuda ne durumdayız, hangi noktaya geldik, bir değerlendirelim dedim. Sağ olsun, Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Şengüler, sabah erken saatlerde ekibiyle birlikte geldi. Güzergah üzerinde çalışmaları yaptık. Toplam 51 kilometre olan yeni yol güzergahıyla ilgili bilgiler aldık. Kamuoyuyla paylaşmamız gereken konu şu, Çağlayancerit ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanlarımızın mutabakatıyla MADO Kavşağı’ndan ilk 16 kilometrenin bir an önce imar sorunlarının, kamulaştırma problemlerinin çözülerek ihaleye hazır hale getirilmesine mutabakat sağladık Karayolları’mızla. Bizde bunun ihale edilmesi için Ankara’da milletvekili arkadaşlarımızla elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

 

16 MAHALLE GÜNLÜK OLARAK GELİP GİDEBİLECEK”

16 kilometrenin haricinde geriye kalan 40 küsür kilometre yolunda proje çalışmalarının son aşamaya geldiğini dile getiren Güvenç, yeni yolun yapılmasıyla birlikte 16 mahallenin istifade edebileceğini söyledi. Güvenç, “Onun ötesinde, geriye kalan 40 küsür kilometrenin Boylu’dan geçerek Çağlayancerit’e ulaşması için de proje çalışmalarının devam ettiğini, hatta son aşamaya geldiğini sevinerek gördük. Ayrıca yeni bir öneri olarak belediye başkanlarımızın Beşenli’den Bozlar üzeri de ayrı bir bağlantıyla Kahramanmaraş’ın doğudan gelecek trafiğe açılması için bir mutabakat sağladık. Karayolları yetkililerimizde o konuda alternatif bir çalışma yapacaklar. Ben bu yolun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, erken saatlerde ilimize teşrif eden karayolları ekiplerimize de çok teşekkür ediyorum. Halkımızın sorunlarına son derece duyarlılık gösterip, gerek seçim çalışmalarında gerek ondan öncesinde gerekse de sonrasında bu sorunu bizlere taşıyan, ısrar eden halkımız adına Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’a, Çağlayancerit Belediye Başkanımız Üzeyir Kızılseki’ye çok teşekkür ediyorum. Bu yol bizim olmazsa olmazımızdır. Bütün ekip olarak, il teşkilatımızla, belediyelerimizle, milletvekillerimizle bunun peşinde olacağız, takipçisi olacağız ve İnşallah kısa sürede de ilk bölümün ihalesini yaptıracağız. Böylece bölgede direk bu işten istifade edecek Beşenli, İbolar Obası, Küçüknacar, Kuzucak, Bulanık, Peynirderesi, Yusufhacılı, Dereköy, Boylu, Başdervişli, Kemallı, Yenipınar, Hacı Eyüplü, Bahçeli ve Kılağlı Mahallerimizin rahatlayacağı, insanlarımızın oradan rahatlıkla günlük olarak Kahramanmaraş’a işlerini görmek üzere gelip gidebilecekleri bir yol standardı sağlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

İHALE İÇİN YOĞUN ÇABA SARF EDECEĞİZ”

Yeni yolun ihalesinin 2018 yılında yapılması için çaba sarf edeceklerini dile getiren Güvenç, “İhalesinin 2018 yılı içerisinde yapılması için uğraşacağız, Karayolları Bölge Müdür Yardımcımız net bir şekilde, mümkünse hepsini birlikte yapalım dedi. Biz de dedik ki hayır, bu ilk 16 metrelik güzergah çok yoğun, Kahramanmaraş şehir merkezine de hitap ediyor, bunu ayıralım, öncelikli olarak eksikliklerini tamamlayalım, biz de Ankara’da bunun ihalesi için uğraşalım dedim. Umarım ek programa aldırır, bu sene ihale ettiririz. Bunun için yoğun çaba harcayacağız. Katkı ve emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

 

GÖLBAŞI’NDAN KISA MESAFEDE KAHRAMANMARAŞ’A BAĞLANTI”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise yaptığı konuşmada ısrarla çalışma yaptıklarını belirterek, “Üzerinde uzun zamandır, ısrarla çalışmalar yaptığımız Kahramanmaraş’ımızdan, Çağlayancerit üzerinden Gölbaşı bağlantı yoluyla ilgili Karayolları Bölge Müdür Yardımcılarımızla ve ekibiyle geniş kapsamlı bir istişarede bulunduk. Mevcut yolun artık projesinin bittiğini, ihale aşamasına geldiğini memnuniyetle gördük. İnşallah onun üzerindeki bir iki revizeyle ve Beşenli’den Oruçpınarı üzerinden Bozlar’a artı bir bağlantıyla Gölbaşı’ndan Kahramanmaraş’a kısa mesafeden bağlantı niyetimizin gerçekleşeceğini umuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah kısa zamanda da birinci etabı dediğimiz Sanayi’nin arka tarafından başlayarak Ayvalı Barajı’na kadar olan kısmın bir an önce ihale edilmesi için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

 

SEÇİM VAADİMİZDİ, ÇOK YAKINDA BAŞARACAĞIZ”

“2014 yerel seçimlerinde bu yol bizim vatandaşlarımıza da vaadimizdi. Şuan da hedeflediğimiz noktaya çok yakınız ve başaracağımıza inanıyorum” diyen Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki de, yaptığı konuşmada, “Bu toplantıyı organize ettiği için TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’e teşekkür ediyoruz. Çağlayancerit Belediye Başkanı olarak beni iki konu ilgilendiriyordu, ikisini de bugün burada konuştuk. Birinci güzergahımız Narlı-Pazarcık ayrımından Çağlayancerit arasındaki şuanda inşaatı devam eden yolumuzdu ki, bölge müdürlüğümüzden değerli arkadaşlarımızdan bugün bilgileri aldık. Yapımı devam eden bu yolumuzla ilgili kamulaştırma çalışmalarımız hızla devam ediyor. En kısa zamanda da İnşallah, inşaatını tamamlayabileceğimizi ümit ediyorum. Bir diğer husus ise ortak hedefimiz olan Çağlayancerit-Dulkadiroğlu arasındaki sadece Çağlayancerit’i değil, bölgedeki tüm köyleri Çağlayancerit’i daha ileride kuzey ilçelerimizin Kahramanmaraş’a ulaşımını da ilgilendirecek güzergahtı ki, 2014 yerel seçimlerinde bu yol bizim vatandaşlarımıza da vaadimizdi. Bugünkü toplantıdan önemli sonuçlar elde ettik, çok sevinçliyiz. İnşallah projesi hazır olan bu yolumuzun, 2019 yatırım programına alınması için tüm milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, bölge müdürlüğümüzle birlikte hızlı bir şekilde gayret göstereceğiz. Bu yolu da yatırım programına alıp, en kısa süre içerisinde inşaatına da başlayabileceğimizi ümit ediyorum. 2014 yılında şunu söylemiştik, Çağlayancerit halkına, Pazarcık güzergahındaki yolumuzun inşaatını bitireceğiz, 2019’a kadar. 2019 öncesi de Çağlayancerit-Dulkadiroğlu arasındaki yolumuzu da İnşallah yapım işlerine başlayacağız demiştik. Şuan da hedeflediğimiz noktaya çok yakınız ve başaracağımıza inanıyorum. Şimdiden bu bölgede yapılacak yolun bölge halkına ve ilçemize şimdiden bu bölgede yapılacak yolun bölge halkına ve ilçeme hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Manşet Gazetesi ( Ahmet Güneçıkan)

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 102784 % 1,94
  • DOLAR 5.3018 % 0,01
  • EURO 6.00 % 1,15
  • ALTIN 225.62 % -0,59
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

6 yaşındaki çocuk tırmanma parkurundan yere çakıldı

Gaziantep'ten hafta sonu tatili için Kahramanmaraş'a gelen Abdülkadir-Ülkü Özdemir ailesinin 6 yaşındaki oğlu Yakup Yusuf ekstrem spor merkezinde yer alan tırmanma parkurundan indiği esnada 2 metreyi aşkın yükseklikten yere düştü. Çocuğun düşme anı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. 

Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde polisin şüphelenerek durdurduğu araçta yapılan aramada bin 507 paket kaçak sigara ele geçirildi. 

Ünal: "CHP sorun çözmez, icraatı yoktur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP'nin Türkiye düşmanı HDP ile işbirliği içinde yer aldığını söyleyerek, ittifaktan CHP'nin ve İYİ Parti tabanının rahatsız olduğunu söyledi. 

Yöresel lezzetler Kahramanmaraş'ta buluştu

Türkiye'nin dört bir yanından getirilen yöresel ürünler, Kahramanmaraş'ta açılan 'Yöresel Lezzetler Fuarı'nda vatandaşların beğenisine sunuldu. 

Sokak satıcılarına 12 yıl 13 ay hapis cezası

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde uyuşturucu madde ticareti suçundan tutuklu bulunan 2 sanık, yargılandıkları Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 10 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezası ile 26 bin TL idari para cezasına çarptırıldı. 

Osmaniye'de masa tenisi heyecanı sona erdi

Osmaniye'de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Grup Müsabakaları sona erdi.