İlginizi Çekebilir

Çevreyi kirleten özel şeker fabrikasına rekor ceza

Kahramanmaraş'ta hekimlere Adli Bilirkişi Kursu

Çiçekçilerin 14 Şubat yoğunluğu

Sahte altın verip gerçeğini alan dolandırıcı yakalandı

"Kasis bir trafik kültürü değildir"

Beyin ölümü gerçekleşen kadın 3 hastaya umut oldu

TÜRKOĞLU'NDA KONUT SATIŞLARI DURGUN

Türkoğlu ilçesi Büyükşehir Yasasıyla birlikte konut satışlarında her yıl düşüş yaşamaya devam ediyor.

Büyükşehir Yasasıyla birlikte hizmette sınır tanımayan Türkoğlu Belediyesi, yaptığı projelere ve çalışmalara rağmen ilçede konut yapımı her geçen yıl düşmekte. İlçede mimarlık ve harita mühendisliği yapan Şaban Yılmaz, ilçedeki konut satışlarının her geçen yıl düştüğüne dikkat çekti. Özellikle Demir fiyatının her geçen yıl arttığını dile getiren Şaban Yılmaz, "Dövizin konut satışına büyük etkisi oldu" dedi.

Artan demir fiyatları en çok konut sektörünü etkilerken, il ve ilçelerde konut satışları ve alımlar durma noktasına geldi. Türkoğlu ilçesinin nabzını tutan Türkoğlu Haber Gazetesi, Mimar ve Harita işiyle uğraşan Şaban Yılmaz’a konut satışları hakkında sorular sordu. İşte gelen cevaplar…


“KONUT SATIŞLARI HER GEÇEN YIL DALGALANMAKTA”
Konut yapımının da az olması nedeniyle eskisi gibi satışların da olmadığını belirten Şaban Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “2018 Yılında konut satışları neredeyse durma noktasına geldi. Demir fiyatlarının artmasından kaynakları olarak inşaatlarda duraklama mevcut. Buna rağmen belediye tarafından ilçemize destek verilip güzel projeler yapılıyor. Türkoğlu belediyesi eskiden küçük bir binaya sahipken şimdi ki mevcut belediye binamız gayet büyük ve kapsamlı. Şuan da mevcut olarak Adliye ve İtfaiye binalarımızın inşaatları devam etmekte bununla birlikte başkanımız ilçemize gençlik merkezi projesini inşa etmiş ve kazandırmış durumda. Bunları dışında yine birçok çalışmalar var mesela Türkoğlu ilçemizde Çevre kirliliği sorunu çok fazlaydı bu soruna da yine Belediye Başkanımız el attı ve gereğini yaptı. Bu gibi konularda Başkanımız hakkında hiçbir tereddütümüz yok. Konuyu toparlarsak konut satışlarının durma noktasına gelmesinin sebebini sadece demir fiyatlarına bağlayamayız, istihdam oranının ve seçimlerin yaklaşmasının da bunda büyük bir etkisi var. Seçimlerden sonra inşaat ve geri kalan bütün projelerde duraklama döneminin biteceğine inanıyoruz. Türkoğlu ilçesi şimdi ki Belediye Başkanımız Osman Okumuş gelmeden önce kendi halinde küçük bir ilçeydi. Başkanımızın gelmesiyle birlikte İlçemiz yavaş yavaş yeniledi ve yapılabilecek birçok yeniliklerin en güzelini yapıldı. Biz şuan da bu projelere daha ne olabilir ki diyerek hayranlıkla bakıyoruz.”


“DÖVİZİN ETKİSİ VAR”

Konut satışlarında doların etkisi tabi ki var. Mesela normalde demirin fiyatı 1 ya da 1.5 lira iken şuan da doların yükselmesinden kaynaklı demirin fiyatı 3-3.5 lira’ya dayandı. Dış güçlerin Ak Parti hükumetine bir düşmanlığı var. Burada bize düşen Millet olarak Cumhurbaşkanımızın ve hükumetimizin arkasında durmaktır.

Haber: Adem Merk

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 102784 % 1,94
  • DOLAR 5.3018 % 0,01
  • EURO 6.00 % 1,15
  • ALTIN 225.62 % -0,59
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

6 yaşındaki çocuk tırmanma parkurundan yere çakıldı

Gaziantep'ten hafta sonu tatili için Kahramanmaraş'a gelen Abdülkadir-Ülkü Özdemir ailesinin 6 yaşındaki oğlu Yakup Yusuf ekstrem spor merkezinde yer alan tırmanma parkurundan indiği esnada 2 metreyi aşkın yükseklikten yere düştü. Çocuğun düşme anı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. 

Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde polisin şüphelenerek durdurduğu araçta yapılan aramada bin 507 paket kaçak sigara ele geçirildi. 

Ünal: "CHP sorun çözmez, icraatı yoktur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP'nin Türkiye düşmanı HDP ile işbirliği içinde yer aldığını söyleyerek, ittifaktan CHP'nin ve İYİ Parti tabanının rahatsız olduğunu söyledi. 

Yöresel lezzetler Kahramanmaraş'ta buluştu

Türkiye'nin dört bir yanından getirilen yöresel ürünler, Kahramanmaraş'ta açılan 'Yöresel Lezzetler Fuarı'nda vatandaşların beğenisine sunuldu. 

Sokak satıcılarına 12 yıl 13 ay hapis cezası

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde uyuşturucu madde ticareti suçundan tutuklu bulunan 2 sanık, yargılandıkları Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 10 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezası ile 26 bin TL idari para cezasına çarptırıldı. 

Osmaniye'de masa tenisi heyecanı sona erdi

Osmaniye'de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Grup Müsabakaları sona erdi.