Türkoğlu Haber Gazetesi » Spor »O PROJE DE MEYVELERiNi VERMEYE BAŞLADI
2017-09-28 09:36:36

O PROJE DE MEYVELERiNi VERMEYE BAŞLADI

O PROJE DE MEYVELERiNi VERMEYE BAŞLADI

Tesisleşme anlamında son yıllarda büyük mesafe kat eden Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği proje meyvesini vermeye başladı.

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Batıpark Spor Kompleksi içerisine yapılan salonda Judo sporu dersleri veriliyor. Judo’nun yanı sıra diğer spor branşlarında da eğitimlerin verilmesiyle birlikte, 29’u olimpik olmak üzere 35’e yakın sporcu eğitim görüyor.

“ÖĞRENCİLERİ YATKIN OLDUKLARI SPORA YÖNLENDİRİYORUZ”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Türkiye’yi uluslararası şampiyonalarda temsil edecek sporun alt yapısını oluşturan gençlerin daha ilk okul çağlarında alınıp yatkın oldukları spor branşına göre eğitimlerinin yapıldığını söyledi. Kabakcı, “Kahramanmaraş’ta yapılan spor branşlarından biride Judo, İl Müdürlüğümüz bünyesinde şuan Mustafa Karakız, Ertuğlul Tiyek ve Hamza Selen olmak üzere üç adet antrenörümüz bulunmaktadır. Batıpark Spor Kompleksi içerisinde bir adet Judo antrenman salonumuz bulunmakta ve sporcular burada antre edilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Yahya Kemal İlk Öğretim Okulu spor salonu İl Müdürlüğümüz tarafın restore edilmiş zemin tatami ile kaplanmış ve öğrencilerin rahatça Judo çalışmaları yapabilecekleri bir ortam hazırlanmıştır. Ayrıca İl Müdürlüğümüz Judo Antrenörlerinden Hamza Selen eğitim yılı boyunca bu ilkokulumuzun salonunda judo antrenmanları yaptırmış öğrencilerin yoğun ilgisiyle yaklaşık 100 öğrenci burada judo eğitimi almıştır. Yapılan judo eğitimleri sonucu kısa zamanda verim alınmış ve öğrenciler okul sporları, Türkiye Şampiyonalarından birçok derece elde etmişlerdir. İlk Okulda Judo ya bağlanan çocuklar daha sonraları performans sporcusu olarak birçok kulüpte şuan da spor hayatına devam etmektedir. Projenin başarısı üzerine Sergen Tepe Ortaokulunda da çalışmalar başlamış. Buralarda eğitim alan 13 öğrenci elde ettikleri başarılar ile liseye özel bir koleje davet almışlar ve eğitimlerini özel kolejde burslu bir şekilde devam etmektedir” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ DERECELER ELDE EDİLDİ”
2017 yılında öğrencilerin elde ettiği dereceler hakkında da bilgiler veren Kabakcı, “2017 Ocak ayı Okul Sporları Gençler Grup Müsabakaları Osmaniye 55 kg Grup. 2. Si, 90kg Grup 2. Mayıs Okul Sporları Judo Türkiye Birinciliği müsabakaları 26-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Nevşehir 26 kg da Ramazan Onur Kök Türkiye 3. Sü, 30 kg da Enes Uslu Türkiye 3. Sü, 46 kg Mehmet fethi Akbayır Türkiye 2. Si, 52 kg sporcum Kevser Dilbirliği 2.si- 2017 Mayıs ayı Hatay Okul Sporları Minikler Tür-kiye Şampiyonası Takım Halinde Grup 2liği 52 kg 1. Liği 6 adet 2.lik ve 2 adet 3.lük, “Demokrasi ve Şehitler Yıldızlar Türkiye Şampiyonası” 14-16 Temmuz 2017 Cihan Ayberk Tiyek +73 Kiloda Türkiye Şampiyonu yine sporcumuz Temmuz Ayında Yunanistan- Selanik’te düzenlenen Balkan Judo Şampiyonasında Bronz Madalya, 14-16 Eylül 2017 tarihleri arasında Karaman ilinde düzenlenen Minikler Judo Türkiye Şampiyonasında İlimiz sporcularından R. Onur Kök 26 Kg da Türkiye Şampiyonluğu, Sefa Doğan 38 Kg’da Türkiye 3.lüğü elde ettiler. Bunların yanında 17-19 Şubat 2017 tarihlerinde Eskişehir ilinde Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonasından İlimiz Judocuları 5 Türkiye 1.liği, 3 Türkiye 2.liği ve 3 Türkiye 3.lüğü elde ettiler. Görme Engelli Başarılı Judocularımızdan Tuğba Yozcu daha öncede Macaristan’da Milli Forma İle Dünya 3.lüğü elde etmişti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Judo üzerine yapılan çalışmalar ve elde edilen başarılar için, okul idarecileri, öğrenci velileri, antrenörlerimize, sporcularımza tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
(Haber:Adem MERK)

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-05-21 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi