Türkoğlu Haber Gazetesi » Güncel »OKUMUŞ’TAN BAYANLARA SİNEMA SÜRPRİZİ
2017-11-17 08:51:57

OKUMUŞ’TAN BAYANLARA SİNEMA SÜRPRİZİ

OKUMUŞ’TAN BAYANLARA SİNEMA SÜRPRİZİ

Bayanlara yönelik düzenlediği projelerle farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türkoğlu Belediyesi’nin bu kez ki hedefi, hiç sinemaya gitmemiş bin kadını sinemayla tanıştırmak.

Türkoğlu Belediyesi önemli bir sosyal projeye daha imza atarak özellikle hayatında hiç sinemaya gitmemiş Türkoğlu'nun 44 mahallesindeki tüm kadınları, “Geleceğimizin Öncüsü Kadınlarımız Sinema İle Buluşuyor” projesi kapsamında bir Kore Gazisinin hikayesini anlatan “Ayla” adlı sinema filmini izlemeye götürüyor. Teknik, sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri anlamında yaptığı çalışmaların yanı sıra hayata geçirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Türkoğlu Belediyesi’nin bu kez ki projesi kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor.

“KADINLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”
İlçedeki kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarırı belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Türk-oğlu Belediyemizin bu dev projesi Türkoğlulu hanımefendileri sinema ile buluşuyor. Türkoğlulu hanımefendiler Kahramanmaraş'taki sinemalarımızda sinemayı izlediler ve yanımıza teşekkür için geldiler. Biz öncelikli olarak kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra artık, hem sinema kültürümüzün oluşması, hem de sinemada toplumsal duyarlılığı fazla olan konuları içeren filmlere Türkoğlu'ndaki vatandaşlarımızı özellikle de pozitif ayrımcılık yaptığımız hanım efendileri götüreceğiz. Bugün itibari ile yaklaşık 60-70 civarında bayanımız Kahramanmaraş'a gitti. 15 gün süre ile devam edecek toplamda bin civarında hanımefendiyi Kahramanmaraş’ta sinema günlerinde götürüp getireceğiz. Kendilerine de bizim bu etkinliğimize projemize katıldıkları için teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda emeği geçen Belediyedeki ekibime de buradan teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Bayanlara yönelik düzenlenen pro-je kapsamında, ilçenin 44 mahallesindeki bayanlar 15 gün boyunca programlı şekilde sinema ile buluşacak. Türkoğlu Belediyesinin hedefi ise bin kadını sinamayla buluşturmak.
(Haber: Kahraman KAR)

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-04-20 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi