Türkoğlu Haber Gazetesi » Spor »MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPiYON GÖÇMENLER
2017-12-08 08:51:04

MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPiYON GÖÇMENLER

MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASINDA ŞAMPiYON GÖÇMENLER

Türkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Mahallelerarası Futbol Turnuvası final maçında Gaziosmanpaşa (Göçmenler) Mahallesi, Kılılı Mahallesi’ni penaltılarda mağlup ederek şampiyon oldu.

Türkoğlu Belediyesi tarafından başlatılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Mahallelerarası Futbol Turnuvası yapılan final maçlarıyla birlikte sona erdi. Türkoğlu sınırları içerisinde bulunan mahalleler arası futbol turnuvasına ilgi oldukça yoğun oldu. Futbol turnuvasının final maçında yaklaşık 2 bin kişilik taraftarının da desteğini arkasına alan Gaziosmanpaşa (Göçmenler) Mahallesi, rakibi Kılılı Mahallesi’ni mağlup ederek kupanın sahibi oldu. Göçmenler Mahallesi’ne mağlup olan Kılılı Mahallesi ise turnuvada ikinci olurken, üçüncülük kupasını da Kırmakaya Mahallesi aldı. Dereceye giren takımlara kupalarını Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş verdi.

“CENTİLMENCE MÜCADELE ETTİLER”
Mahallelerarası Futbol Turnuvası’nın kupa töreninde açıklamalarda bulunan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, turnuvaya katılan takımlara teşekkür etti. Başkan Okumuş, “Öncelikle Belediye olarak düzenlediğimiz turnuvaya katılan mahallelerimize teşekkür ederiz. Bu turnuvayı geleneksel hale getirerek mahalleler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek istiyoruz. Bu tür projeler aynı zamanda, sporun sağlıklı yaşama olan katkısının yanı sıra birlik ve beraberlik ile kardeşlik duygularının artmasına neden oluyor. Bu yıl da turnuvaya katılan takımlarımızın yine centilmence mücadele ederek sporun güzelliklerini ve heyecanını yaşattılar” ifadelerini kullandı.
(Haber: Ahmet GÜNEÇIKAN)

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-04-20 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi