Türkoğlu Haber Gazetesi » »CUMHURBAŞKANI KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR
2018-01-30 08:49:17

CUMHURBAŞKANI KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR

CUMHURBAŞKANI KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR

Akparti İl Başkanı Ahmet Özdemir 24 Şubat günü gerçekleşecek olan olağan il kongresi öncesi ilçe başkanları ile birlikte Parti binasında basın ile buluştu.
Kongrenin 3600 koltuk kapasiteli Kahramanmaraş Şehirler Arkasında yeni açılan Merkez Spor Kompleksinde gerçekleşeceğini aktaran Akparti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Cumhurbaşkanı ve Akparti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını da müjdeledi. 9 Şubat'ta AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş, Mahir Ünal ve Erol Kaya'nın da katılımıyla bir ahde vefa yemeği düzenleneceğinin bilgisini verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişine yakışır bir karşılama yapmak istediklerini aktaran Özdemir “Partimizin kurucusu, Genel Başkanımız, Cumhur-başkanımız ve davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan Şubat ayının 24'ünde kahraman şehrimize teşrif edecek. Cumhurbaşkanımız mümkün olduğunca bütün kongrelere teşrif ediyor. Bu kapsamda da Kahramanmaraş'ımızda il kongremizde bizim onur konuğumuz olacak. 24 Şubat saat 12.00'da AK Parti Kahramanmaraş İl Kongr-emizi gerçekleştireceğiz.
Cumhurbaş-kanımızın misafir olduğu bir kongre olacak. Buna sadece kongre demek te biraz haksızlık olur çünkü cumhurbaşkanımızın her gittiği il kongresi bir mitinge dönüşüyor. Dolayısıyla bunun duyurusunu yaparken bunun bir kongre gibi değil de yüz yılın liderinin şehrimize gelmesi bizim için büyük ve önemli bir olay olacak. Dolayısıyla ona da yakışır bir karşılama ve program yapmak istiyoruz. Kongrede genel merkezimiz belli bir süreç takip ediyor. İl Başkanlarıyla ilgili bir değerlendirme ve hazırlık aşaması oluyor. Bu hazırlık aşaması içerisinde il başkanlarının performansları, il başkanları ile ilgili görüşler, genel merkezimizin kendi istişareleri, kendi çalışmaları ve sonunda il başkanının devam edip, etmeyeceği ile ilgili bir karar veriyorlar, ondan sonra da devam etmesini düşündükleri il başkanlarına kongre tarihi veriyorlar. Bizde Cuma günü il başkanları toplantısı sonrasında Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş, Kahramanmaraş'a Osma-niye'ye, Kayseri ve Malatya'ya kongre tarihlerimizi bildirdi. Osmaniye ve bize cumhurbaşkanımız, Kayseri ve Malatya'ya da başbakanımızın gideceği yönünde karar bildirildi. Bizde bu kapsamda aynı bilgiyi sizinle paylaşıyoruz. İnşallah memleketimiz için ilimiz için davamız için hayırlı olur. Bugüne kadar bu işleri yaparken hep iyi niyetle birlik ve beraberlik içerisinde yapmaya çalıştık ve zaman zaman basınla birlikte de omuz omuza çalıştık. Gazeteciler bizim çalışma arkadaşlarımızdır. Siyasetin en önemli dayanak noktalarından biri basındır.”dedi. Osman Tuğrul TUĞ

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-05-21 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi