Türkoğlu Haber Gazetesi » »OKUMUŞ’TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
2018-03-08 09:30:39

OKUMUŞ’TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

OKUMUŞ’TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 mart Dünya Kadınlar Günü Münasebeti ile Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş Kutlama Mesajı Yayımladı.
Osman Okumuş Mesajında “Toplumumuzun ve ailenin temel taşı olan kadınlarımız doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarıyla bizi onurlandırmaktadır. Sevginin ve özverinin kaynağı olan kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Kadınlarımız zarafetleri, fedak-ârlıkları ve nezaketleriyle toplumumuz için her daim denge unsuru olmayı sürdü-rmektedir.
Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mima-rlarıdırlar. Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır. Toplumun her kesiminde yer alan başarı gösteren kadınlarımızı takdir ediyorum.
Toplumsal hayatta önemli roller üstlenen kadınlarımızın hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sevgi ve hoşgörü ile yetiş-tirdikleri nesillerin mutl-uluklarının ve başarılarının ilk şartıdır.
Son günlerde ülkemizde günde-me gelen kadına yönelik şiddetin önlenmesi yine kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşg-örülü bir yaklaşımla yetiştir-mesinin çok önemli olduğuna inanıyorum.
Kadınlarımız milletimizi gele-ceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler.
Kadınlarımız, iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok hissettirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız. Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında, hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başladıklarını memnuniyetle görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor” ifadelerini kullandı.
ADEM MERK

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-03-24 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi