Türkoğlu Haber Gazetesi » »OKUMUŞ’TAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ MESAJI
2018-03-13 09:07:08

OKUMUŞ’TAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ MESAJI

OKUMUŞ’TAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN  KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ MESAJI

12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü münasebeti ile Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş gazetemize açıklamalarda bulundu.
İstiklal Marşı, Kurtuluş savaşında vatanın her bir köşesinde milletimize cesaret vermiştir. Milletimizin yeniden dirilişinin nişanesi olmuştur. Milli şairimizi Mehmet Akif Ersoy bu mısralar ile Türk Milletine yeniden doğuşu aşılamış ve başka milletlerin boyun-duruğu altına giremeyeceğimizi en içten duygular ile ifade etmiştir. Kurtuluş destanını en coşkulu şekilde anlatmıştır.
İstiklal marşı kurtuluş destanının, bu tarihi şahlanışın, onur ve gurur savaşının en parlak anıtıdır. “Korkma !” başlayan İstiklal Marşı Türk Milletinin emperyalist sömürgeci güçlere karşı attığı en büyük tokattır. Tarih boyunca hiçbir milletin himayesine girmemiş ecdadımızın zaferlerinin ve direnişlerinin, duygularını mısralara dökerek Türk milletine yeniden heyecan veren bu dizeler inşallah sonsuza dek milletimize payidar kalacaktır.
Kurtuluş savaşında milletimiz büyük çileler çekmiş lakin 7'den 70'e kahramanlık destanı yapmış Milli Şair Mehmet Akif İstiklal Marşını yazdıktan sonra “"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın" diyerek Kurtuluş Savaşı'yla yapılan mücadelenin büyüklüğünü ve zorluğunu ifade etmiştir.
Geçmişte kurtuluş destanında olduğu gibi bugün emperyalist güçlere ve onların piyonları olan Hain Fetö, PKK/PYD –Deaş'a karşı devletimiz dik durarak daha güçlü milleti ile el ele büyük adımlar atmıştır. Bugün milletimize kurtuluş destanında ve 15 Temmuz hain Darbe Girişiminde olduğu gibi büyük vazifeler düşüyor.
Bu duygu ve düşünceler ile yüce milletimizi sonsuza kadar ayakta tutacak çok güçlü mısralarla örülmüş ölmez bir şaheser olan İstiklâl Marşı'mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97. Yıldönümünde bayrak ve vatan uğruna şehit olan kahramanlarımızı ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u minnet ve dua ile anıyorum.
KAHRAMAN KAR

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-03-24 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi