Türkoğlu Haber Gazetesi » »BAŞKAN OKUMUŞ’TAN ÇANAKKALE MESAJI
2018-03-19 09:20:23

BAŞKAN OKUMUŞ’TAN ÇANAKKALE MESAJI

BAŞKAN OKUMUŞ’TAN ÇANAKKALE MESAJI

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle Türkoğlu Haber Gazetemize açıklamalarda bulundu.
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş mesajında; “Çanakkale Savaşları, Birinci Dünya Savaşının akışını değiştiren destansı bir mücadele olmanın ötesinde Kurtuluş Savaşı'na ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşıdır. Çanakkale, bundan 103 yıl önce vatanın ve milletin yüce varlığına el uzatmaya yeltenenlere verilen cevaptır ve dünya durdukça hatırlanacaktır.
“Bugün Afrin'de gerçekleştirilen Zeytindalı operasyonu da yine Türk milletinin birlik ve beraberliği ile Mehmetçiğin destansı mücadelesi ile başarılı bir şekilde devam etmektedir. “
18 Mart, sadece bizim şanlı tarihimizin değil insanlık tarihinin en önemli, en büyük ve asalet dolu bir savaşın tarihidir” diyen Başkan Bakıcı “Çanakkale, hepimizin gönlünde bir istiklal meş'alesidir. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından birisidir. Çanakkale adına türküler yakılan, yüzyıllar geçse de unutulmayacak muhteşem bir kahramanlık destanıdır. Bu öyle bir destan ki, bugün bile, o yıllarda burada ölüp bizim topraklarımızda yatan atalarını ziyarete gelenlerin dahi dürüstlüğüne, insanlığına, adaletine ve vicdanına hayranlık duyduğu Mehmetçiğin destanıdır. Çanakkale Zaferimiz, tüm dünyaya Türk'ün vatanını, toprağını korumak için canı pahasına bir mücadele verdiğini ortaya koyarken, savaşta dahi insani duygularını kaybetmeyerek düşmanı ile ekmeğini, yemeğini paylaşacak kadar yufka yürekli olduğunu anlatan bir destandır.
Çanakkale Savaşı sırasında sergilenen vatanseverlik duygusu, bize daima güç verecek ve yol göstermeye devam edecektir. Bu duyguyu aziz milletimiz 15 Temmuz'da da göstermiş, yurdumuzun dört bir yaşayan vatandaşlarımızla adeta tek yürek olmuştur. 15 Temmuz'da da destan yazan milletimiz birlik ve beraberliğe ışık tutarken ülkemize tuzak kuranlara da büyük bir ders vermiştir.
Bugün Afrin'de gerçekleştirilen Zeytindalı operasyonu da yine Türk milletinin birlik ve beraberliği ile Mehmetçiğin destansı mücadelesi ile başarılı bir şekilde devam etmektedir.
Allah vatanını korumak için savaşan Mehmetçiğimize güç ve kuvvet versin. Dualarımız onlarla.
Bu duygularla, Çanakkale Zaferinin yıl dönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.
Kahraman Kar

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-04-20 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi