Türkoğlu Haber Gazetesi » »VALİ ÖZKAN'IN ÇANAKKALE ZAFERİ 103. YILDÖNÜMÜ MESAJI
2018-03-19 09:30:32

VALİ ÖZKAN'IN ÇANAKKALE ZAFERİ 103. YILDÖNÜMÜ MESAJI

VALİ ÖZKAN'IN ÇANAKKALE ZAFERİ 103. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Şanlı Çanakkale Zaferini kutluyor ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz.
Çanakkale Zaferi, Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır. Çanakkale Savaşı, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu ortaya koyan ecdadın, tarihin akışını değiştirdiği, destanların yazıldığı bir zaferdir.
Kahraman Mehmetçiklerimiz, aynı ruhla ülkenin birliği ve bölünmez bütünlüğü için Afrin'de ve vatanın dört bir yanında canı pahasına mücadeleye devam etmektedir. Bu uğurda şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin kutsal emanetlerine ve gazilerimize sahip çıkmak; acılarını ve üzüntülerini paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev aynı zamanda büyük bir onur ve vefa borcudur.
Geçmişten aldığımız ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun bilincinde olmaya devam edeceğiz. Bu vatan kolay kazanılmadı, bu emanete sahip çıkacağız. Tüm terör örgütleri ve şer odaklarına karşı azimle, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Ülkemiz, dünya milletleri arasında hak ettiği saygınlığa ulaştı ve bu saygınlığı, dik duruşumuzu ilelebet sürdüreceğiz.
Aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Şehitlerimizin taşıdığı mana ve ruh daim olsun.
Haber Merkezi

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-04-20 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi