Türkoğlu Haber Gazetesi » »OKUMUŞ UMRE’DEN DÖNEN VATANDAŞLARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİ
2018-03-26 09:23:38

OKUMUŞ UMRE’DEN DÖNEN VATANDAŞLARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

OKUMUŞ UMRE’DEN DÖNEN VATANDAŞLARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ilçede umre ibadetini yerine getiren vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, dualarını aldı ve vatandaşların anılarını dinlendi.
Hemşehrimiz Menderes Çapar'da Umre anılarını anlatarak renkli bir söyleşi yaptı.

Umre anılarını Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'a anlatan Çapar “Mekke'ye vardık, Medine'de uçaktan indik otobüsle Mekke'ye geçtik. Heyecanlandık, otobüs ile gittiğimiz için yol bitmedi, çok uzun sürdü. Mekke'ye vardık valizlerimizi otele koyduk, direk Kabe'ye koştuk. Bize orada yol gösteren mihmandarlık yapan Muzafer Hocamız vardı, Hocam dedim otele falan gerek yok ben burada yatayım dedim. Vallahi otele hiç gerek yok dedim. O da olur mu öyle şey, daha yeni geldik, önce tavafımızı yapalım otele geçelim yoldan geldin dedi.
Sonra Kurban olayım kim derdi ki Allah'ım bir abdalı 80 milyon insan içinde şuraya atacağını dedim. Bu lafımdan sonra orada biraz gülüştüler falan derken mihmandarımız Muzafer Hoca “ Ya arkadaş seni Cenab-ı Rabbim seni buraya çağırdı, bu topraklara gelmeyi sana nasip etti.”
Başkanım ben beni unuttum orada, Nasıl bir mahşer gününe dalarsın ya, üç milyon insanı geçkin insan gelmiş, Maşallah Kâbe hiç boş değil çok şükür. Kabe'de tavaf yaptık, Merve ve Sefa arası sa'y yaptık. Herkes için tavaf ettim, herkes için senin için dua ettim başkanım.
Sefa ile Merve arası Hz. Hacer annemiz Hz. İsmail'i orada bırakıp su aramaya gitti ya, tam oraya geldik bir km koştum ben geldim Yüce Allah'ım, ben geldim Yüce Allah'ım diyerek selam verdim. Kabe'yi ziyaret ettiğimizde de “ Ya Rabbim dedim bana buralara kadar gelmeyi nasip ettin şu kadar insanın arasında ne olur Kabe'nin örtüsüne dokunayım dedim, Sonra gitti gide git gide Kaben'in ortasında kadar geldim elhamdülillah. Orada secdeye vardım, ezilsem, itekleseler çekilmem dedim. Sonra beni Muzaffer Hoca görmüş “ Menderes sen oraya nasıl gittin, bu kadar milletin arasında seni oraya kim attı” dedi. Bende Muzaffer hoca beni her halde buraya Cebrail attı dedim. Allah nasip etti buralara kadar onca insanın arasında geldim.
Başkanım buraya girmesi bir mucize bir olay, orada iki rekat namaz kıldık, yanımda Vallahi billahi 3 tane kadını ezdiler, tam bende eğilim namaza duracaktım aman dedi yanımdaki arkadaşlar eğilirsen yüz kişide seni ezer dedi. O izdihamda namazımı kıldım” dedi.
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise “ Umre vazifesini yapan vatandaşlarımızla bir araya geldik, onların anılarını dinledik, hayır dualarını aldık. Bizlere hurma ve zemzem ikram ettiler, kutsal topraklarımızı bizlere anlatarak özlemimizi bir nebzede olsa da giderdik. Umreye giden vatandaşlarımızın anılarını dinledik. Menderes kardeşimiz anıları ile bizlere Mekke'de yaşadığı huzur dolu anları anlattı” dedi. Adem Merk

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-04-20 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi