Türkoğlu Haber Gazetesi » »BU HAİNLİĞİ KİM YAPTI- 700 ZEYTİN AĞACI KATLEDİLDİ
2018-03-26 09:33:23

BU HAİNLİĞİ KİM YAPTI- 700 ZEYTİN AĞACI KATLEDİLDİ

BU HAİNLİĞİ KİM YAPTI- 700 ZEYTİN AĞACI KATLEDİLDİ

Türkoğlu'nda 20 Dönümlük alana dikili 700 Adet zeytin ağacı kimliği belirsiz kişilerce kökünden kırılarak katledildi.7 yıl önce Türkoğlulu vatandaşlar bin bir emekle zor şartlarda üzerine titreyerek diktikleri ve büyüt-tükleri zeytin ağaçları yapılan kıyımla yok oldu.
Vatandaşlar durumu jandarmaya bildirerek yetkililerden bu canice kıyımı yapan kişilerin(kişiliksizle-rin)yakalanması için yardım istedi.
Katliam sonrası mağdur olan vatandaş Fatih Baykuş “Cuma gününü cumartesiye bağlayan gecede akşam saat 12 ile 8 arasında şüphelerimiz doğrultusunda gerçekleştirilen 20 dönümlük arazimizde bulunan 700 kök zeytinimiz helak edilmiştir. Katliam çerçevesinde düzenlenen sınır boyunca bulunan çitlerimiz beton onarma olan demir kazıklardan meydana gelen çitlerimizle birlikte burası devrilmiştir. Bunu yapanların biran önce adalet karşısına çıkıp bunların yargılanmasını istiyoruz. Bu olaya sahip çıkılmasını istiyoruz. Burada bulunan 700 kök fidan 7 yıl boyunca bizler bunları burada işledik. 7 yaşında bulunan fidanlarımız tek tek kökünden kesilerek bir kişi,5 kişiyle değil. Bunun buradan ses kayıtlarına ulaşarak telefon dinlenmelerine ulaşarak buna biran önce yetkililerimiz bu işi sonuçlandırmalarını talep ediyoruz. Jandarmaya başvurumuzu yaptık. Jandarma geldi ve tutanaklarını tuttu. Bu olayın üzerine gidilip bu olayın üzerinin örtülmemesini askerimizden, komutanlarımızdan, valimizden ve büyüklerimizden yeşil doğayı seven tüm insanlardan, insanlık adına talep ediyorum. 700 kök fidanımız kırılmıştır. 7 yaşında 11 kök ceviz ağacı 11 kök badem ağacımız katledilmiştir.20 dönümlük arazinin tamamı sökülmüştür. İçerisinde hiçbir şey kalmamış vaziyettedir” ifadelerini kullandı.
Osman Tuğru TUĞ

Şartları okudum ve onaylıyorum.

TÜRKOĞLU HABER'DE BUGÜN

2018-04-20 Tarihli Türkoğlu Haber Gazetesi