İlginizi Çekebilir

BAKAN KOCA UYARDI COVID-19 VAKALARI ARTIYOR

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KAHRAMANMARAŞ'TA FUHUŞ OPERASYONU

KAHRAMANMARAŞ'TA TÜM ETKİNLİKLER ERTELENDİ

KAHRAMANMARAŞ'TA DEV KAÇAKÇILIK OPERASYONU! DEĞERİ TAM 5 MİLYON TL…

ÖZDEMİR VE SEZAL'DAN REKTÖR CAN'A ZİYARET

KAHRAMANMARAŞ’TA DEVLET BAHÇELİ ÖNERİSİ ASKIDA KALDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan ve İl Başkanlığı’nın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isminin bir bulvara verilmesi yönündeki teklifi Büyükşehir Belediyesi tarafından yanıtsız bırakıldı.

Başta Kahramanmaraş olmak üzere her kesimin mağduriyetini soru ve araştırma önergeleriyle TBMM’de en fazla dile getiren Milletvekillerinden biri olan Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, 2019 yılının Kasım ayında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği dilekçede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin uygun görülen bir bulvara isminin verilmesini istemişti. Bunun yanında daha öncede aynı konu üzerinden MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nın Devlet Bahçeli’nin isminin cadde ya da bulvara yerilmesi yönünde talebi olmuştu. Ancak aradan geçen süre zarfında hem MHP Milletvekilinin hem de İl Başkanlığı’nın dilekçeleri Büyükşehir Belediyesi’nce gündeme alınmadı.

 

DEVLET BAHÇELİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞERDİR

Yaşanan gelişmeler sonucu bir grup MHP’li duruma tepki göstererek şunları söyledi: “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bizim için çok önemli bir değerdir. Genel Başkanımız 15 Temmuz’da dik duruşu ile Tüm Türkiye’nin gönlünü fethetmiştir. Bu demde şehrimizde böyle değerli bir devlet adamının isminin verilmesi bizleri çok mutlu edecekti. Ama hem milletvekilimiz hem de İl Başkanlığımızın Büyükşehir Belediyesi’ne bu yöndeki verdiği öneri aylar geçmesine rağmen sonuçsuz kalmıştır. Bu durum kentteki MHP’lileri üzmüştür. Maalesef ki şehrimizde bugün ismi hiç duyulmayan kişilerin dahi adı çeşitli cadde, sokak ve parklara verilirken gösterdiği duruşla Türkiye’ye örnek olmuş bir liderin ismi talep edilmesine rağmen Kahramanmaraş’ta herhangi bir yere verilmiyor. Büyükşehir Belediyesi bur an önce bunu gündeme almalıdır. Şu anda yapımı devam eden Önsen Köprüsü'ne liderimizin ismi verilmelidir. ”

 

AYCAN NE DEMİŞTİ?

Aycan Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği dilekçede şunları dile getirmişti; “Başkanlığınızın inisiyatifinde bulunan şehrimizin mahalle, cadde, sokak, ve parklarına verilen isimler büyük anlam taşımaktadır. Bu nedenle, şehrimizde herhangi bir yerde var ise milletimizce acıyla hatırlanan olayları veya acılara sebep olmuş kişilerin adlarının kaldırılmasını, özellikle ‘12 Eylül darbesi ve 12 Eylül darbesini yapan ve milletimizde kötü anıları hatırlatan kişilerin isimlerinin kaldırılmasını, bunların yerine ve uygun görülen yerlere tarihimiz önemli olaylarını 28 Kasım ‘Bayrak Olayı’ gibi veya vatan için şehit olan şehitlerimizin isminin verilmesini rica ederim. Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adının uygun görülen bir bulvara verilmesini rica ederim.”

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1126.99 % -2,22
  • DOLAR 8,314 % 0,27
  • EURO 9,7457 % 0,45
  • ALTIN 501.453 % 0,82
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

“TÜRKOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIM”

Pandemi sürecinin esnafa olan etkilerini değerlendiren Türkoğlu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Derviş Türk, “Maddi durumları zayıf olan esnaflarımızın elimizden geldi kadar, odanın bütçesi doğrultusunda yardım etmeye devam edeceğim. Türkoğlu esnaflarımız rahat olsun, iyi ve kötü günlerinde her zaman Derviş Türk Başkan yanlarındadır” dedi.

TÜRKOĞLU'NUN CADDE VE SOKAKLARI ÇİÇEKLERLE RENKLENDİ

Türkoğlu Belediyesince ilçede çiçek ekimi ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirildi.

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ FRANSA ÜRÜNLERİNİN ALIŞ VE SATIŞLARINI DURDURDU

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına tepki gösterdi.

TÜRKOĞLU TARIMI ÜRÜN YELPAZESİNİ GENİŞLETİYOR

Türkoğlu ilçeside tarımsal üretimde çeşitliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar meyvelerini veriyor. Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ilçe genelinde hem sanayiye hem de doğrudan tüketime yönelik tarım ürünlerinin çeşitliliğinin artırılması çalışmaları kapsamında geniş alanda Karnabahar üretimi başladı.

TÜRKOĞLU'NA 1 MİLYON TL'LİK HİBE

Spor Toto, Türkoğlu ilçesine spor yatırımlarında kullanılmak üzeri 1 milyon TL hibe yardımı yaptı.

PANDEMİ TÜRKOĞLU'NDA SÜPERBOX SATIŞINI ARTIRDI

Berat İletişim sahibi Erkan Nahırcı, pandemi nedeniyle online eğitimin yaygınlık kazanmasıyla Türkoğlu İlçesinde Turkcell Süperbox satışının arttığını söyledi.