İlginizi Çekebilir

BAKAN KOCA UYARDI COVID-19 VAKALARI ARTIYOR

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KAHRAMANMARAŞ'TA FUHUŞ OPERASYONU

KAHRAMANMARAŞ'TA TÜM ETKİNLİKLER ERTELENDİ

KAHRAMANMARAŞ'TA DEV KAÇAKÇILIK OPERASYONU! DEĞERİ TAM 5 MİLYON TL…

ÖZDEMİR VE SEZAL'DAN REKTÖR CAN'A ZİYARET

KSÜ DOSAP KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURULDU

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından, doktora sonrası araştırmacıların çalıştırılması, konusunda uzman öğretim üyeleri ile ortak araştırma ve yayın yapmalarının teşvik edilmesi ve bu kapsamda sunulan bilimsel araştırma proje tekliflerinin değerlendirilmesi, desteklenmesi ve sonuçlandırılması amacıyla Doktora Sonrası Araştırma Ve Araştırmacı Programı (DOSAP) Koordinatörlüğü kuruldu.

DOSAP kapsamında doktora/sanatta yeterlilik derecesi almış kişiler AR-GE çalışmaları yapmak, mesleki deneyimlerini artırmak için geçici bir süreyle tam zamanlı ya da kısmi zamanlı olarak KSÜ öğretim üyeleri ile birlikte araştırma yapabilecekler. DOSAP programına, yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerdeki araştırmacılar ve öğretim elemanları, özel ya da resmi bir kurumda görev yapanlar veya herhangi bir görevi bulunmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da yabancı uyruklu kişiler başvurabilecek.Doktora Sonrası Araştırma ve Araştırmacı Programı’na başvuran araştırmacılar projenin niteliğine göre DOSAP Komisyonu önerisi ile Üniversite Yönetim Kurulu kararıyla kısmi zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalıştırılabilecekler. Kadroları başka bir devlet üniversitesinde bulunan öğretim elemanları, vakıf üniversitelerinin ve yurt dışındaki üniversitelerin kadrolarında bulunan öğretim elemanlarının da üniversiteleri tarafından geçici olarak KSÜ'de görevlendirilmeleri hâlinde, DOSAP araştırmacısı olabilecekler. Resmi ya da özel kurumlarda çalışmakta olan doktora derecesine sahip araştırmacılar da bağlı oldukları kurumca geçici olarak KSÜ'de görevlendirilmeleri hâlinde DOSAP araştırmacısı olabilecek.

Ülkemiz ve Kahramanmaraş için önemli bir sorunun çözülmesine katkı sağlayacak veya katma değer oluşturabilecek projeler desteklenmek üzere DOSAP kanalıyla Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimine (BAP) sunulabilecek, kabul edilmesi hâlinde projede doktorasını tamamlamış araştırmacı çalıştırılabilecek.

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1126.99 % -2,22
  • DOLAR 8,314 % 0,27
  • EURO 9,7457 % 0,45
  • ALTIN 501.453 % 0,82
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

“TÜRKOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIM”

Pandemi sürecinin esnafa olan etkilerini değerlendiren Türkoğlu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Derviş Türk, “Maddi durumları zayıf olan esnaflarımızın elimizden geldi kadar, odanın bütçesi doğrultusunda yardım etmeye devam edeceğim. Türkoğlu esnaflarımız rahat olsun, iyi ve kötü günlerinde her zaman Derviş Türk Başkan yanlarındadır” dedi.

TÜRKOĞLU'NUN CADDE VE SOKAKLARI ÇİÇEKLERLE RENKLENDİ

Türkoğlu Belediyesince ilçede çiçek ekimi ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirildi.

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ FRANSA ÜRÜNLERİNİN ALIŞ VE SATIŞLARINI DURDURDU

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına tepki gösterdi.

TÜRKOĞLU TARIMI ÜRÜN YELPAZESİNİ GENİŞLETİYOR

Türkoğlu ilçeside tarımsal üretimde çeşitliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar meyvelerini veriyor. Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ilçe genelinde hem sanayiye hem de doğrudan tüketime yönelik tarım ürünlerinin çeşitliliğinin artırılması çalışmaları kapsamında geniş alanda Karnabahar üretimi başladı.

TÜRKOĞLU'NA 1 MİLYON TL'LİK HİBE

Spor Toto, Türkoğlu ilçesine spor yatırımlarında kullanılmak üzeri 1 milyon TL hibe yardımı yaptı.

PANDEMİ TÜRKOĞLU'NDA SÜPERBOX SATIŞINI ARTIRDI

Berat İletişim sahibi Erkan Nahırcı, pandemi nedeniyle online eğitimin yaygınlık kazanmasıyla Türkoğlu İlçesinde Turkcell Süperbox satışının arttığını söyledi.