İlginizi Çekebilir

DOĞAL ANTİBİYOTİK, FİYATIYLA EL YAKIYOR

Kahramanmaraş'ta zeytinlik alanda yangın

92 yaşındaki kadın, 94 yaşındaki eşi tarafından dövülerek öldürüldü

Mersin'de tarım işçilerini taşıyan kamyon devrildi: 2 ölü, 10 yaralı

‘Türkoğlu'nu gelişmiş, marka bir ilçe yapacağız'

A'si, B'si yok destek vereceğiz

Başkan Okumuş’a tam not verdi!

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türkoğlu İlçesi’ne ziyarette bulanarak, Belediye Başkanı Osman Okumuş’dan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Erzurum, Manisa ve Şanlıurfa illerinde 10 yıl Valilik görevinde bulunan, ardından 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa’nın İlk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Celalettin Güvenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle sıla-i rahim yaparak 01 Kasım 2015 seçimlerinde memleketi Kahramanmaraş’tan 26. Dönem AK Parti Milletvekili olmuştu. Ardından yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığına seçilen Güvenç, 27. Dönem de de AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığına seçilmişti. Halka yakınlığı ve kolay ulaşılabilirliğinin yanı sıra özellikle de spora yakınlığı nedeniyle sporsever vatandaşların büyük sevgisini kazanan Güvenç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesinin ardından soluğu memleketinde aldı.

 

GEZİLMEDİK YER BIRAKMADI!

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde kente gelir gelmez düğün törenlerine katılarak evlenecek çiftlere mutluluk dilerken, ardından ise Türkiye Gençlik Vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı olarak atanan Furkan Seyithanoğlu ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Sabah saatlerinde ise Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu ve Meslek Grubu Oda başkanlarımızı ziyaret ederek güne başlayan Güvenç, ardından Dulkadiroğlu İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gelmişti. Burada vatandaşlarla hasbihal eden Güvenç, sonrasında ise AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’na geçerek halk günü programları kapsamında hemşerileriyle bir araya gelmişti. Ardından Pazarcık’a geçen Güvenç, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Güvenç, geçtiğimiz gün ise Türkoğlu’na çıkarma yaptı.

 

OKUMUŞ TAM NOT ALDI

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türkoğlu İlçesi’ne ziyarette bulanarak, Belediye Başkanı Osman Okumuş’dan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Güvenç, Türkoğlu’na yapılan ve ilçenin marka projelerinden olan Binicilik ve Okçuluk Eğitim Merkezin’i, Kent Meydanı projesi ve sokak iyileştirme çalışmalarının yanı sıra bir çok projeyi yerinde inceledi. İncelemelerde Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, projeler hakkında Güvenç’e bilgiler verdi. İnceleme yaptıkları yerlerde esnafları ve vatandaşlarla da bir araya gelen Güvenç, talep ve önerilerini dinledi. Güvenç, incelemeler esnasında Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’u, ilçeye kazandırdığı yatırım ve projelerinden dolayı tebrik etti ve çalışmalarında başarılar dilediler.

 

 

(Haber: Kahraman Kar)

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 108870 % 0,71
  • DOLAR 6,7668 % 0,9
  • EURO 7,5725 % 0,93
  • ALTIN 374.142 % 0,54
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

KAHRAMANMARAŞ'TA FAALİYETE GEÇECEK YERLER AÇIKLANDI!

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 31 Mayıs 2020 günü saat 10:00'da Vali Vahdettin ÖZKAN Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

Konargöçerlerin ekmeği topuk otundan

Kahramanmaraş'ta konargöçerler, kente özgü farklı bir yöntemle hazırlanan Maraş tarhanasını kurutmak için topuk otundan yapılan sergi üretimine başladı.

TGK 20. BAŞKANLAR KURULU VİDEO KONFERANSTA BULUŞTU

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun 20. Başkanlar Kurulu Toplantısı, video konferans ortamında gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 8 gazeteciler federasyonu ile 73 gazeteciler cemiyeti başkan ve temsilcisinin katıldığı TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, basın/medya sektöründeki son gelişmeler, koronavirüsün sektöre etkileri, sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Kahramanmaraş'ta devlet destekli üretilen çilekte hasat başladı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde devlet destekli yapılan çilek üretiminde bu yıl 3 bin 600 kilogram rekolte bekleniyor.

Marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü

Kahramanmaraş'ta sera ve açık alanda ilk mahsulünü veren marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü.

KORONAVİRÜSTEN 89 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat korona virüsten 89 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 936 yeni vaka konulduğunu, 5 bin 231 hastanın iyileştiğini açıkladı.Bakan Koca,'' İyileşen hastalarımızın sayısı 44 bini, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti'' dedi.