İlginizi Çekebilir

Mahir Ünal: "Kırsaldan terör temizlendi, Türkiye huzura kavuştu"

Şehidin annesi oğlunun mezarını eliyle temizledi

AK Parti Sözcüsü Ünal, VDK hakkında komisyona bilgi verecek

Anne ve 2 çocuğu yan yana toprağa verildi

Kahramanmaraş'ta yılan paniği

Kahramanmaraş'ta firik buğdayı hasadı başladı

PARKESİZ YOL KALMAYACAK!

Türkoğlu Belediyesi Fen işleri Daire Başkanlığı, ilçenin Hacıbebek Mahallesi sokaklarında yaptığı parke çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başkan Osman Okumuş öncülüğünde her geçen gün büyüyen ve gelişen Türkoğlu’nda ihtiyaç dâhilinde yeni yollar açılırken, alt yapısı bitirilen yollarda da kilitli parke çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Kış ayları öncesi çalışmalarına yoğunluk veren Türkoğlu Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Hacıbebek Mahallesi’nde alt yapısı biten yollarda kilitli parke döşerken, vatandaşları toz ve çamurdan kurtarmayı amaçlıyor. Daha önce ilçenin birçok mahallesi tamamen parkeyle kaplatılırken, bu kez ise çalışmalar Hacıbebek Mahallesi’nde devam ediyor. İlçedeki çalışmaları sürekli yerinde inceleyerek bilgiler alan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Hacıbebek Mahallesi’ndeki kilit parke çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Okumuş, Hacıbebek Mahallesi’ndeki kilit parke çalışmalarının bir an önce bitirilmesi ve yolun vatandaşların hizmetine sunulması için ekiplere talimat verdi.

 

“HALKIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ”

Türkoğlu’nun en önemli sorunlarından biri olan yol sorununu çözmek amacıyla çalışma başlattıklarını belirten Başkan Okumuş, “İlçemizin en önemli sorunlarının başında gelen yol sorununu çözmek amacıyla başlattığımız kilit parke döşeme çalışmalarımız, belediyemizin Fen işleri Daire Başkanlığı kontrolünde, yüklenici firmaya bağlı ekipleri ile sürdürüyoruz. Birçok sokaklarımızda kazma, kumlama ve stabilize çalışmalarının ardından yapılan kilitli parke taşı döşeme ve kaldırım yapma çalışmalarımız yoğun bir tempoda devam ediyor. Yolların standartlara uygun bir şekilde yapılarak tam anlamıyla bitmesinden sonra, ilçemiz modern bir görünüme kavuşacak, bunun içinde ellimizde gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız ve yapacağız. Bu yüzden çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Amacımız mevcut standartları yükseltmek, halkımızın hayatını kolaylaştırmak ve daha rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürmektir. Yolları en kısa zamanda bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

“VATANDAŞLARIMIZI ÇAMURDAN KURTARACAĞIZ”

İlçede yeni yapılanmanın artmasıyla birlikte doğan yol ihtiyacını karşılamak için yollar açtıklarını ve alt yapısı biten yollarda da vatandaşların mağdur olmaması adına kilitli parke döşeyerek toz ve çamurdan kurtarmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Okumuş, “Kış aylarında Fen işleri Daire Başkanlığı ekiplerimiz çalıştı ve ilçemize yeni yollar kazandırdık. Kışın bitmesiyle birlikte ekiplerimiz çalışmalarını hızlandırdı ve gelecek kış ayları öncesinde alt yapısı biten yollarda kilitli parke döşüyorlar. Kış aylarında vatandaşlarımızın çamurlu yollarda yürümemesi için elimizden geldiğince yolları kilitli parkeyle döşeyip çamurdan kurtaracağız.  Bunun yanında ihtiyaç tespiti yaparak yeni yollar da açacağız. Biz vatandaşlarımızın hiçbir şekilde mağdur olmaması için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Fen İşleri ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

(Haber: Kahraman KAR)

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 95852 % 0,83
  • DOLAR 4.6794 % -0,86
  • EURO 5.4552 % -0,51
  • ALTIN 191.00 % 0,21
1

Miniklerden atık toplama kampanyasına anlamlı destek

2

Anne ve 2 çocuğu yan yana toprağa verildi

3

Elbistan'da şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

4

Kahramanmaraş'ta yılan paniği

5

Kahramanmaraş'ta firik buğdayı hasadı başladı

6

Markette hırsızlık kamerada

7

Asker eğlencesinde maganda dehşeti: 1 ölü

8

Araç alım-satım kavgası: 1 ölü

Mahir Ünal: "Kırsaldan terör temizlendi, Türkiye huzura kavuştu"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal kırsaldan terörün temizlendiğini belirterek, "Türkiye huzura ve güvene kavuşmuştur” dedi.

Şehidin annesi oğlunun mezarını eliyle temizledi

Kahramanmaraş'ta şehit oğlunun mezarını ziyaret eden Pakize Sarıkaya, oğlunun mezarını eliyle yıkadı.

Kayıp olarak aranıyordu baraj kenarında cansız bedeni bulundu

Kahramanmaraş'ta ailesi tarafından 2 gündür kayıp olarak aranan İbrahim Karagün'ün (28), cansız bedenine baraj kenarında ulaşıldı.

Feci kaza: 1 ölü, 6 yaralı

Kahramanmaraş'ta iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Kahramanmaraş'ta 'koca' terörü

Kahramanmaraş'ta boşanma aşamasında olduğu kocası tarafından şiddet gördüğünü iddia eden kadın yardım istedi

Kahramanmaraş'tan 10 şirket en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında Kahramanmaraş'tan listeye giren şirketleri tebrik ederek “Büyük şirketlerimiz güçlendikçe istihdam ve ihracatımız da aynı oranda gelişiyor” dedi.