İlginizi Çekebilir

Bu mahallede telefon çekmiyor  

Başkan Erkoç: “Hayvancılık OSB'si kuruyoruz”

Bayazıt, “Tercihlerinizi şansa bırakmayın”

KAÜ ve GAÜ'den Kahramanmaraş Fuarı

Türkoğlu'nda işsizlik oranı tek haneye düştü

Başkan Okumuş'a tam not verdi!

Vatandaşların imdadına Başkan Erkoç yetişti!

Dumlupınar Mahallesi Sait Zarifoğlu Bulvarı üzerindeki yolun altında kalan evlere, kaldırım taşlarının eski olması nedeniyle yağış olduğu zamanlarda su sızmasından dolayı şikayetçi olan vatandaşların yardım imdadına, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yetişti.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’ne bağlı Dumlupınar Mahallesi Sait Zarifoğlu Bulvarı üzerindeki 9. Sokakta yaşayan vatandaşlar ve esnaflar, yol kenarında bulunan kaldırım taşlarının eski ve doğalgaz çalışması esnasında kırılmış olması nedeniyle sıkıntı yaşıyorlardı. Kaldırımın kötü olması nedeniyle yolun altında kalan evlere yazın toz, kışın da yağmur sularının akmasıyla, ev sakinleri ve esnaflar bin bir derdi birden çekiyordu. Evlerini su basma tehlikesiyle nedeniyle tedirginlik yaşayan vatandaşlar, ilk olarak sorunlarını Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Serdar Şavkılı’ya iletti. Şavkılı ise bir an önce harekete geçerek durumu hem belediye ekiplerine hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a iletti. Vatandaşların sorununa duyarsız kalmayan Başkan Erkoç, talimat vererek sorunlarının çözülmesini sağladı. Şu an ise sorunlu bölgede Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri çalışma başlatarak, kaldırama bazalt taşı döşeme işlemlerini gerçekleştiriyor. Yapılan düzenleme sorun yaşayan ev sakinleri ve esnafları memnun ederken, Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Serdar Şavkılı ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a mahallesine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

“BAŞKANIMIZ GEREKLİ TALİMATI VERDİ”

Yağmur yağdığı zaman yolun altında kalan evlere su sızdığını ve ev sakinlerinin sorunlarını kendilerine ilettiğini belirten Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Serdar Şavkılı, “Daha önce Dumlupınar Mahallemizde Sait Zarifoğlu Bulvarı üzerindeki kaldırımlar karoydu, bordür taşı karodan üste kaldığı için ve daha önce yapılan doğalgaz çalışması nedeniyle bu 9. Sokak’taki caddenin altında evler var yani insanlar oturmakta. Yağmur yağdığı zamanlarda hatta, çok hafif bir yağmurda dahi aşağıda evlere su sızdırıyordu, esnaflarımız iş yerlerinin önünü yıkayamıyorlardı. Bu sudan dolayı şikayetler sürekli artıyordu, her yıl devam eden sıkıntılardı. Bu sıkıntılarla mahalle halkımız bizim yanımıza geldiler, sorunlarını ilettiler. Biz gittik sorunu yerinde tespit ettik, sonra Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na halkımızın şikayetlerini ilettik. Sağ olsun daire başkanımız Onur Erdi, konuyla ilgili çalışma yapılacağını söyledi bize, bizde daha sonra yaptığımız toplantıda Fatih Mehmet Erkoç başkanımıza durumu arz ettik. O da gerekli talimatları verdi” dedi.

 

“BÜYÜKŞEHİR HER YERDE SLOGANI BİR KEZ DAHA KANITLANDI”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un talimatlarıyla bazalt taşı döşenmeye başladığını dile getiren Şavkılı, “Dumlupınar Mahallemizde Sait Zarifoğlu Bulvarı üzerindeki kaldırımlardaki bazalt taşlarının devamı için Büyükşehir Belediyemiz sağ olsun yapılan haberlere, yazılan dilekçelere cevap verdi. Şuan Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri çalışmaya başladı, bazalt taşı döşeniyor. Engelli iniş rampaları ve kaldırımlara görme engelli yürüyüş bandı yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’tan Allah razı olsun, ‘Büyükşehir her yerde’ sloganını burada da kanıtladı. Burası bittikten sonra İnşallah karşısına geçecekler ve karşı kaldırımları da yapacaklar. Ben buradan Fatih Mehmet Erkoç başkanıma, Fen İşleri Daire Başkanı Onur Erdi’ye ve değerli çalışanlarına hem şahsım hem de mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93418 % 0,79
  • DOLAR 6.1964 % -2,51
  • EURO 7.0494 % -2,21
  • ALTIN 237.03 % -0,38
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

Dolar ve Euro'daki artış işleri etkiliyor

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesinde telefon işletmecisi olan Erkan Nahırcı, dövizlerin artmasının işleri tedirgin ettiğini söyledi.

Bu mahallede telefon çekmiyor  

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi Yenidemir Mahallesi'nde telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesi nedeniyle vatandaşlar, cep telefonu ile görüşmelerini tepe ve çatılara çıkarak gerçekleştirebiliyor.  

Başkan Erkoç: “Hayvancılık OSB'si kuruyoruz”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Canlı Hayvan Borsası'nda incelemelerde bulundu.

Bayazıt, “Tercihlerinizi şansa bırakmayın”

Özel Birey Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi Üniversiteler tercihleri sürecinde vermiş olduğu Doğru Tercih semineriyle adaylara destek olmaya devam ediyor.

KAÜ ve GAÜ'den Kahramanmaraş Fuarı

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 7-14 Ağustos tarihleri arasında Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde alanında uzman danışmanlarla güvenli tercih, uzman psikologlarla meslek danışmanlığı, seçkin üniversitelerin tanıtım etkinlikleri ve uzman eğitimcilerle bilgilendirme fuarında yer alarak aday öğrenciler ile buluşuyor.

Uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı   

Kahramanmaraş'ta düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 kişi satışa hazır uyuşturucu maddeleriyle birlikte yakalandı.