İlginizi Çekebilir

AYCAN TÜRKOĞLU'NDA

Başkan Okumuş Gazeteciler Günü'nü kutladı

ZABITA EKİPLERİ SOKAKTAKİ SESSİZ DOSTLARIN YANINDA

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN YARDIMCIOĞLU'NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

“2021 YILINDA TÜRKOĞLU'NUN YARISINI AK PARTİ'YE ÜYE YAPMAYI PLANLIYORUZ”

TÜRKOĞLU'NDA ZABITALARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

BAŞKAN OKUMUŞ, ‘MARKA ŞEHİRLER’İN KONUĞU OLDU

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ‘Marka Şehirler’ programına konuk olan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçede yetiştirilen çileklerin Avrupa ve Orta Doğu’ya ihracat yapıldığı söyledi.

Son yıllarda İlçesine yaptığı birbirinden önemli projelerle adından sıkça söz ettiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ulusal TV kanallarında İlçesini tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde A Haber, Akit TV gibi kanalların canlı yayın konuğu olan Başkan Okumuş, son olarak Beyaz TV’de yayınlanan ve Hilal Yaşar'ın sunduğu ‘Marka Şehirler’ programına konuk olarak Tarım, Hayvancılık ve Sanayisiyle ekonomiye yön veren Türkoğlu İlçesi’ni anlattı. Yaptığı ve yapacağı projelere de değinen Başkan Okumuş, “Kendi kendine çarkı dönebilen belediye haline geldik. Her alanda insanımıza dokunarak esnaflarımızın sayısını arttırdık” dedi.

DÜNYANIN EN GÜZEL ÇİLEĞİ, SALATALIĞI BURADA YETİŞİYOR

Kahramanmaraş’ın son 6 yılda nüfus itibariyle en hızlı artan ilçesi olduklarına vurgu yapan Okumuş, “Benim 2 dönem belde belediye başkanlığı, 2 dönemde İlçe Başkanlığım var. 2014’ten beri Türkoğlu İlçemizdeyim. Türkoğlu İlçesi Kahramanmaraş’a yakın olması sebebiyle bazı dezavantajlar yaşanmış ama 2014 yılında geldikten itibaren özellikle Cumhurbaşkanımızın da söylediği belediye başkanları artık klasik belediyeciliğin dışında orada yaşayan insanların refah seviyesinin yükseltilmesi, işsizliğin azaltılması, sanayi sektörünün canlandırılması konusunda projelerimiz oldu. Bugün Kahramanmaraş’ın son 6 yılda nüfus itibariyle en hızlı artan ilçesiyiz. 2014’te 67 bin nüfusumuz varken, şu anda 80 binlere dayandı. Tarım alanında özellikle dünyanın en güzel çileği, salatalığı, seralarıyla bunlara kooperatifler oluşturarak yardımcı olduk çiftçilerimize. Çakıroğlu ve Kaledibi Mahallemizin çilekleri meşhur, Avrupa’ya Orta Doğu’ya da ihracat yapıyoruz. Burada çok büyük bir kalkınma modeli var aslında örnek olarak bir kooperatifleşme olarak 15-20 yıl öncesine kadar göç veren bir mahalleden göç alan bir mahalleye dönüştü. Hatta şu anda çalışanların geneli dışardan geliyor. Evler çok kötü durumdayken çok harika evler oluştu. Tarımıyla da ilgileniyoruz, kooperatifleriyle, serasıyla bin dönüme yakın sera kurduk. Salatalığıyla amik ovasının devamı olan yaklaşık 300 dönüm bir alanda Cumhurbaşkanımızın da direktifleriyle sulama projeleri başladı.”

 

AK EVLER OLUŞTURDUK

Şehirlerin kent meydanlarıyla anıldığının altını çizen Başkan Okumuş, “Her şehir kent meydanlarıyla anılır. Türkoğlu kent meydanını oluşturduk. Burada Hükümet Konağı, Belediye Binası, Kaymakamlık Lojmanı, Adliye Lojmanı gibi yerleri kentsel dönüşümle yıkarak yeni külliyeler oluşturduk, yeni binalar oluşturduk ve harika bir kent meydanı oluşturduk. Yine bu kent meydanına bağlı imalı deresi rekreasyon çalışmamızda yaklaşık 5 kilometre boyunca bisiklet yolları yürüyüş alanları yaptık. 350 evin sıvasını boyasını yaparak ak evler oluşturduk. Şu anda ikinci etap millet meydanına başlıyoruz. 6 ay önce belki de Türkiye’de çoğu belediyede olmayan 400 dönüm millet bahçesine başladık. Bu dönem millet bahçesini kendi belediye imkânlarımızla halkımızın hizmetine açacağız. Her ilçede olması gereken ve halkımızın yoğun bir şekilde Kamu külliyesi olan hükümet konağı ve belediye binasını bitirdik. Bizim burada belediyecilik anlayışımızda iller bankasından gelen para kadarda belediyemize bütçe olarak ticari faaliyetlerimiz var yap satlarımız var. Bu tür aktivasyonlarla birkaç kat daha fazla imkân sağlayabilecek bir belediye haline getirdik. Kendi kendine çarkı dönebilen belediye haline geldik. Yani her alanda insanımıza dokunarak esnaflarımızın sayısını arttırdık. Mesela bölgenin en önemli organize sanayi bölgelerinden bir tanesini kurduk. Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi şu anda bin 500 civarında istihdam sağlıyor. Bittiğinde 3 bin 500 kişiye daha istihdam sağlayacağız.  İlçemize doğal gazı getirdik. Sosyal yaşam alanları doğal gazlı evler yaklaşık bin dönüme yakın park alanları yürüyüş bisiklet yollarıyla beraber Türkoğlu şu anda yaşanılabilecek bir ilçe, inşallah bu dönem eksikliklerimizi de gidererek Türkoğlu’nu 100 binli nüfuslara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1524.49 % -1,43
  • DOLAR 7,4627 % 1,33
  • EURO 9,024 % 0,49
  • ALTIN 437.81 % 0,06
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

AYCAN TÜRKOĞLU'NDA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türkoğlu ilçesine çıkarma yaptı.

Başkan Okumuş Gazeteciler Günü'nü kutladı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ZABITA EKİPLERİ SOKAKTAKİ SESSİZ DOSTLARIN YANINDA

Türkoğlu Belediyesi zabıta ekipleri hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarının aç kalmaması için yem bıraktı.

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN YARDIMCIOĞLU'NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu'na ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

“2021 YILINDA TÜRKOĞLU'NUN YARISINI AK PARTİ'YE ÜYE YAPMAYI PLANLIYORUZ”

2021 yılında Türkoğlu'nun yarısını AK Parti'ye üye yapmayı planladıklarını söyleyen AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, “Cumhurbaşkanımızın eline daha çok güçlendirip, dünyaya daha iyi meydan okuması için biz kendisine üye kayıtlarımızla destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

TÜRKOĞLU'NDA ZABITALARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Türkoğlu Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma yasağında cadde ve sokaklardaki hayvanlara su ile yemek verdi.