İlginizi Çekebilir

Türkoğlu Belediyesi'nden 4 bin öğrenciye kaynak kitap

SGK borçlarını yapılandırmada son gün 30 Eylül

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: 'Türkiye yüzde 10 büyüyecek'

TCMB Başkanı Kavcıoğlu: 'Son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz'

“BİR OKUL DEĞİŞSİN, DÜNYA DEĞİŞSİN”

“SİMİTLER TEŞKİLATTAN, ÇAYLAR GENÇ ESNAFTAN”

Türkoğlu Belediyesi’nden 4 bin öğrenciye kaynak kitap

Öğrenci dostu belediye olarak da bilinen Türkoğlu Belediyesi ‘Kaynak bizden, Kazanmak sizden’ adlı proje kapsamında ilçedeki 4 bin öğrenciye kaynak kitap dağıttı. Kitap dağıtım töreninde konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Her zaman olduğu gibi yine öğrencilerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Fiziki çalışmalarının yanı sıra eğitim ve sosyo-kültürel alanda yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Osman Okumuş Başkanlığındaki Türkoğlu Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Daha önceden akıllı tablet, çalışma masaları, Akademi Eğitim kartları, 5000 öğrenciye kırtasiye yardımı, Konya, Bursa, İstanbul ve Çanakkale gibi tarihi ve kültürel gezi turları düzenleyerek ilçedeki öğrencilerin eğitimine katkı sunun Türkoğlu Belediyesi şimdi de ‘Kaynak bizden, Kazanmak sizden’ adlı proje kapsamında Türkoğlu ilçesindeki 4 bin öğrenciye kaynak kitabı hediye etti. Türkoğlu Anadolu Lisesinde gerçekleşen 8. 11. ve 12. sınıf öğrencilerine Temel Yeterlilik Test (TYT) kaynak kitapları dağıtım programına; Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan, Daire müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

“BELEDİYE OLARAK DEĞERLİ GENÇLERİMİZİN YANINIZDAYIZ”

Kitap dağıtım programda konuşan Başkan Osman Okumuş, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek, “Kaynak sıkıntısı çeken gençlerimize Türkoğlu Belediyesi tarafından bir nebzede olsa fayda sağlamak için İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle beraber çocuklarımızla ilgili, gençlerimizle ilgili belediye olarak ne yapılması gerekiyorsa biz siz değerli gençlerimizin yanınızdayız. Elimizden geldiği kadar sizlere de destek olmaya çalışacağım. Ama sizlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin o güzel gençleri olarak vatanını, devletini ve milletini sevmesiniz lazım, gayret göstermeniz lazım” diye konuştu.

 

“UFKUNUZU , VİZYONUNUZU ASLINDA ARTIRMAK İSTİYORUM”

Öğrenciler için düzenlenen gezi programlarından da bahseden Başkan Okumuş, “Her ay olduğu gibi önümüzdeki aylarda da her okuldan gençlerimize 46 kişilik kafileler halinde gezi turları düzenlemeye devam edeceğiz. Bizler 16 tane büyük medeniyetin çocuklarıyız. Geçmişimizi iyi öğrenmemiz gerekiyor. 1915’te bir Çanakkale savaşının nasıl yapıldığını rehberler eşliğinde göz yaşlarıyla orada dinlemenizi istiyorum. İstanbul, Osmanlı’ya başkentlik yapmış dünyanın en harika şehri. Padişahların yaşadığı bir şehir, o şehri sizin görmenizi istiyorum. Ufkunuzu , vizyonunuzu aslında artırmak istiyorum. Allah sizlere zihin açıklığı versin. Güzel vatandaşlar olun, güzel bireyler olun. Devletini, milletini, bayrağını seven güzel güzel nesiller olun İnşallah. Bu projemize emek veren Belediyemizdeki ekibimize, Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürlerimize ve buraya gelen değerli başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan ise şunları söyledi: “Daha başarılı, daha sağlıklı bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz. Küresel salgının getirmiş olduğu mazeretlerin bir kısmını ortadan kaldırmak adına Belediyemizin başlatmış olduğu kaynak kitap kampanyası eğitimle ilgili çalışmalarımız ve devam eden projelerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1831.57 % 0,37
  • DOLAR 12,9437 % 0,01
  • EURO 14,524 % 0,06
  • ALTIN 745.297 % 0,01
1

Türkoğlu'ndaki 400 esnafa siftah zarfı

2

KİÜ'DEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

3

KSÜ'LÜ AKADEMİSYENLERDEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

4

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

5

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

6

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

7

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

8

Rusya'ya Elbistan kabağı

Türkoğlu OBS'de önemli toplantı

Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen toplantıda görev süresi dolan Müteşebbis Heyeti seçimi yapılarak görev dağılımı yapıldı. Ayrıca toplantıda OSB'nin gelişimine yönelik yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

LATİF DOĞAN'DAN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

Ünlü Sanatçı Latif Doğan, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'u makamında ziyaret etti.

İŞTE TÜRKOĞLU'NUN GEZİLESİ, GÖRÜLESİ YERLERİ!

Doğası, tarihi ve kültürü ile Kahramanmaraş'ın öne çıkan ilçelerinden olan Türkoğlu'nun gezilesi ve görülesi yerlerini siz değerli okuyucularımız için derledik.

BAŞKAN OKUMUŞ, KILIÇ'IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş, tedavi gördüğü hastaneden hayatını kaybeden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili merhum İmran Kılıç'ın cenaze törenine katıldı.

Okumuş, 1. Amatör Ligin açılışına katıldı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş 1. Amatör Lig açılış maçına katılarak sporculara başarılar diledi.

Türkoğlu'nda 'Bir Hareketine Bakar Hayat' temalı uygulama

Türkoğlu ilçesinde, 'Bir Hareketine Bakar Hayat' kampanyası kapsamında Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu'nun riyasetinde sürücülere emniyet kemeri takmanın önemi anlatıldı.