İlginizi Çekebilir

HERSANLIOĞLU, VATANDAŞLARI UYARDI

HAFIZLIK YARIŞMASI BİRİNCİSİ TÜRKOĞLU'NDAN

MİLLET BAHÇESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Gâvur Gölü ve Mamut İskeleti (Maraş Fili)

2020 yılında 220 bin metrekarelik inşaat ruhsatı verildi

"DOSTUM KİTAP" PROJESİYLE AKADEMİK BAŞARIYA KATKI

AYCAN TÜRKOĞLU’NDA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türkoğlu ilçesine çıkarma yaptı.

Milletvekili seçildiği günden bu yana gerek TBMM’deki çalışmaları, gerek seçim bölgesi Kahramanmaraş’taki faaliyetleriyle göz dolduran MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Kent geneli ve tüm ilçelerde pandemi tedbirlerine de uyarak, esnafları ziyaret eden, vatandaşların sorunlarıyla hemhal olan Aycan’ın bu seferki adresi Türkoğlu İlçesi oldu. Aycan, ilçeye yaptığı ziyarette ilk olarak MHP İlçe Başkanlığını ziyaret ederek İlçe Başkanı Cevdet Kuybu ile bir araya geldi. Ülke ve yerel siyasi gündemin konuşulduğu ziyaretin ardından Türkoğlu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına geçildi. MHP İlçe Başkanı Cevdet Kuybu ve beraberindeki heyet ile birlikte yaptığı ziyarette Aycan, hızla sanayileşmekte ve büyümekte olan Türkoğlu ilçesinin, fay hattı üzerinde olması nedeniyle yeni yapıların depreme dayanıklı yapılması, eski binalarında depreme dayanıklı hale getirilmesinin çok önemli olduğuna değindi. Aycan, daha sonra da Türkoğlu İlçe Tarım Müdürlüğünü ve Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret edip, Türkoğlu’na yaptığı çıkarmayı tamamladı.

GÜZEL HİZMETLER YAPILIYOR

Türkoğlu’nda güzel hizmetler yapıldığına dikkat çeken Sefer Aycan, “Geçmiş yılların Türkoğlu’nu hemen hemen herkes hatırlar. Gerek teknik, gerek sportif, gerekse sosyal ve kültürel hizmet alanlarında Türkoğlu’nda son yıllarda güzel hizmetlere imza atılıyor. Bu imzaların altında devlet desteklerinin yanında Osman Okumuş’un da emeklerinin olduğunu biliyoruz. Türkoğlu geçmiş dönemlerde göç veren bir ilçe olurken son yıllarda ilçenin gelişmesiyle göç alan bir konuma geldi. Her geçen günde daha da büyüyen Türkoğlu Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi olmaya adaydır.”

İLÇEMİZ ÖNEMLİ BİR TARIM MERKEZİDİR

Bölgenin tarım açısından da önemli bir konuma sahip olduğunun altını çizen Aycan,” İlçede, domates, salatalık, çilek gibi ürünler yetiştirilerek yurt dışı pazarında yerini alıyor. Burada seracılıkta ön plana çıkıyor. Gerçekten bu kadar çok ürünün yetiştiği başka verimli tarım arazileri yoktur. İlçemiz önemli bir tarım merkezidir. Bir yandan da tarım alanlarının desteklenmesi son derece önem arz ediyor” dedi.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORUZ

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’ta, Milletvekili Aycan’ın bu nazik ziyaretinden dolayı memnun olduğunu belirterek, “Milletvekilimizin ziyareti bizleri onurlandırmıştır. Bizler vekillerimizle istişare halinde oluyoruz. İlçemize bir hizmet gelecekse bunları onunla paylaşıp kendilerinin destekleri sayesinde o hizmeti alıyoruz. İstişareye önem veriyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ilçemizi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Gerek teknik, gerek sportif, gerekse sosyal ve kültürel hizmet alanlarında Türkoğlu’muzun ve 44 Mahallemizin ihtiyaçlarını gidermek için ekibim ile birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Özellikle dışardan Türkoğlu’na gelen vatandaşlarımız bir şeylerin değiştiğini görmektedir. Millete hizmet etmek için, kararlılık lazım, vizyon lazım, hepsinden önemlisi aşk ve iştiyak lazım, Hizmet anlayışımızın temeli ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmet’ ilkesidir” ifadelerini kullandı.
 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1541.98 % 0,26
  • DOLAR 7,5345 % 0,28
  • EURO 8,9837 % -0,4
  • ALTIN 411.286 % 0,22
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

HERSANLIOĞLU, VATANDAŞLARI UYARDI

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı ve Türkoğlu İlçe Kaymakam Vekili Mahmut Hersanlıoğlu, yeni alınan normalleşme kararıyla birlikte sosyal hareketliliğin artacağını belirterek, vatandaşları koronavirüse karşı tedbirli olmaya davet etti.

HAFIZLIK YARIŞMASI BİRİNCİSİ TÜRKOĞLU'NDAN

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kahramanmaraş İl Genelindeki Hafızlık Kur'an Kursları arasında yapılan Hafızlık Yarışmasının Türkoğlu ilçesi birincisi 13 yaşındaki Alaaddin Uğar oldu.

MİLLET BAHÇESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Türkoğlu Belediyesi, Şekeroba Mahallesinde yapımı devam eden 400 dönümlük Millet Bahçesi projesi içerisine ağaç dikim ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştiriyor.

Gâvur Gölü ve Mamut İskeleti (Maraş Fili)

Türkoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunan Gavur gölü ve Mamut iskeletinin tarihçesini siz değerli okurlarımız için derledik.

2020 yılında 220 bin metrekarelik inşaat ruhsatı verildi

Türkoğlu Belediyesi, 2020 yılında vermiş olduğu 220 bin metrekarelik inşaat ruhsatı ile sanayicilerin önünü açmaya ve Türkoğlu'nun gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta terör operasyonu: 5 gözaltı

İstanbul, Kahramanmaraş ve Diyarbakır'da, DHKP-C ve MLKP'ye yönelik yürütülen operasyonda 5 şüphelinin yakalandığı bildirildi. Operasyon, İstanbul Terörle Mücadele ekipleri tarafından gerçekleştirildi.