İlginizi Çekebilir

Türkoğlu OBS'de önemli toplantı

LATİF DOĞAN'DAN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

İŞTE TÜRKOĞLU'NUN GEZİLESİ, GÖRÜLESİ YERLERİ!

BAŞKAN OKUMUŞ, KILIÇ'IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Okumuş, 1. Amatör Ligin açılışına katıldı

Türkoğlu'nda 'Bir Hareketine Bakar Hayat' temalı uygulama

Girişimciliğiyle bayanlara örnek oldu

Türkoğlu’nda yaşayan 2 çocuk annesi Gülşah Altıntaş, Türkoğlu Mikrofinans Şubesi’nden aldığı mikrokrediler sayesinde kendi giyim mağazasını açtı. Girişimciliğiyle dikkatleri üzerine çeken Altıntaş, şu anda hem evini geçindiriyor hem de üretmek isteyen bayanlara örnek oluyor.

Türkoğlu Haber gazetesi olarak Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Türkoğlu Mikrofinans Şubesi’nden aldığı kredilerle büyük bir başarı öyküsü yazan kadınlardan birisi olan Gülşah Altıntaş’ın başarı hikâyesini sizlerle buluşturuyoruz. Evli ve 2 çocuk annesi Altıntaş, 8 yıl önce Türkoğlu Mikrofinans Şubesi’nden aldığı bin liralık mikrokredi desteğiyle küçük bir giyim mağazasını açtı. Haftalık 33 TL’lik taksitlerle kredisini ödeyen ve aralıklı olarak da kredi kullanmaya devam eden Altıntaş, Türkoğlu Mikrofinans Şubesi üzerinden toplamda 79 bin 300 TL kredi kullandı. Şu anda aldığı kredi destekleriyle iş yerini daha da büyüten Altıntaş, özellikle ilçede yaşayan bayanlara örnek oluyor. Ortaya koyduğu başarıyla ilgili yaptığı konuşmada mikrokredinin hayatındaki etkiye dikkat çeken Gülşah Altıntaş, “Benimle birlikte birçok arkadaşım mikrokredinin desteği ile gerçekten nefes alıyor. Bazı insanları bilinçlendirmek lazım, bu fırsatı bilmeyen çok insan var” dedi. Ayrıca Altıntaş, “Günümüzdeki kredi taksitlendirmesinde bin 500 TL’lik kredi kullanımında haftalık 50 TL ödeme fırsatı sunuluyor. Bu fırsattan ben yararlandım, diğer bayanların da kullanmasını tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

MİKROKREDİ NEDİR?

Mikrokredi, dar gelirli kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyette bulunmalarına imkan sağlayan Teminat ve kefalet istenmeden verilen küçük bir sermayedir.

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1831.57 % 0,37
  • DOLAR 12,9437 % 0,01
  • EURO 14,524 % 0,06
  • ALTIN 745.297 % 0,01
1

Türkoğlu'ndaki 400 esnafa siftah zarfı

2

KİÜ'DEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

3

KSÜ'LÜ AKADEMİSYENLERDEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

4

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

5

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

6

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

7

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

8

Rusya'ya Elbistan kabağı

Türkoğlu OBS'de önemli toplantı

Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen toplantıda görev süresi dolan Müteşebbis Heyeti seçimi yapılarak görev dağılımı yapıldı. Ayrıca toplantıda OSB'nin gelişimine yönelik yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

LATİF DOĞAN'DAN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

Ünlü Sanatçı Latif Doğan, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'u makamında ziyaret etti.

İŞTE TÜRKOĞLU'NUN GEZİLESİ, GÖRÜLESİ YERLERİ!

Doğası, tarihi ve kültürü ile Kahramanmaraş'ın öne çıkan ilçelerinden olan Türkoğlu'nun gezilesi ve görülesi yerlerini siz değerli okuyucularımız için derledik.

BAŞKAN OKUMUŞ, KILIÇ'IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş, tedavi gördüğü hastaneden hayatını kaybeden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili merhum İmran Kılıç'ın cenaze törenine katıldı.

Okumuş, 1. Amatör Ligin açılışına katıldı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş 1. Amatör Lig açılış maçına katılarak sporculara başarılar diledi.

Türkoğlu'nda 'Bir Hareketine Bakar Hayat' temalı uygulama

Türkoğlu ilçesinde, 'Bir Hareketine Bakar Hayat' kampanyası kapsamında Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu'nun riyasetinde sürücülere emniyet kemeri takmanın önemi anlatıldı.