İlginizi Çekebilir

TÜRKOĞLU'NDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YAPILDI

TÜRKOĞLU'NDA ELEKTRİK ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLİYOR

Türkoğlu'nun Yeni Bulvarı Tamamlanıyor

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN ŞEHİT AİLESİNE BAYRAM ZİYARETİ

Başkan Okumuş Şehit İmalı'nın ailesini ziyaret etti

TÜRKOĞLU'NUN GURURU OLDU

Milletvekili Aycan, Türkoğlu’na çıkarma yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’ne gelerek, bir takım ziyaret ve temaslarda bulundu.

Milletvekili seçildiği günden bu yana gerek TBMM’deki çalışmaları, gerek seçim bölgesi Kahramanmaraş’taki faaliyetleriyle göz dolduran MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, ziyaretlerine de hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Aycan, Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi olan ve her geçen gün kendini daha da güçlendiren Türkoğlu ilçesine çeşitli ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Türkoğlu Belediyesi’ni ziyaret eden Aycan’ı Belediye Başkanı Osman Okumuş karşıladı. Hoş sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Başkan Okumuş, Türkoğlu’nda yaptıkları çalışmalar hakkında Aycan’ı bilgilendirdi.

Daha sonra Aycan, Başkanı Okumuş’la birlikte Kahramanmaraş’ın ve Türkiye’nin ekonomisine önemli katkılar sağlayan ve iş istihdamında büyük rol oynayan Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda OSB Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Belediye Başkanı Osman Okumuş, Milletvekili Aycan’a Türkoğlu OSB'de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından Aycan, Belediye Başkanı Okumuş, MHP İlçe Başkanı Cevdet Kuybu ve Ülkü Ocakları Türkoğlu İlçe Başkanı Abdulkadir Yilmaz ile birlikte Türkoğlu OSB içerisinde üretime başlayan ve gerçekleştirdiği ihracat ile ülke ekonomisine katkı sağlayan Nipaş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Nohutlu ve ekibini ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

“GÜZEL HİZMETLER YAPILIYOR”

Ziyaretler sonrası açıklamada bulunan Sefer Aycan, Türkoğlu’nda güzel hizmetler yapıldığına dikkat çekerek, “Geçmiş yılların Türkoğlu’nu hemen hemen herkes hatırlar. Gerek teknik, gerek sportif, gerekse sosyal ve kültürel hizmet alanlarında Türkoğlu’nda son yıllarda güzel hizmetlere imza atılıyor. Bu imzaların altında devlet desteklerinin yanında Osman Okumuş’un da emeklerinin olduğunu biliyoruz. Türkoğlu geçmiş dönemlerde göç veren bir ilçe olurken son yıllarda ilçenin gelişmesiyle göç alan bir konuma geldi. Her geçen günde daha da büyüyen Türkoğlu Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi olmaya adaydır.”

İLÇEMİZ ÖNEMLİ BİR TARIM MERKEZİDİR

Bölgenin tarım açısından da önemli bir konuma sahip olduğunun altını çizen Aycan,” İlçede, domates, salatalık, çilek gibi ürünler yetiştirilerek yurt dışı pazarında yerini alıyor. Burada seracılıkta ön plana çıkıyor. Gerçekten bu kadar çok ürünün yetiştiği başka verimli tarım arazileri yoktur. İlçemiz önemli bir tarım merkezidir. Bir yandan da tarım alanlarının desteklenmesi son derece önem arz ediyor” dedi.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORUZ

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’ta, Milletvekili Aycan’ın bu nazik ziyaretinden dolayı memnun olduğunu belirterek, “Milletvekilimizin ziyareti bizleri onurlandırmıştır. Bizler vekillerimizle istişare halinde oluyoruz. İlçemize bir hizmet gelecekse bunları onunla paylaşıp kendilerinin destekleri sayesinde o hizmeti alıyoruz. İstişareye önem veriyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ilçemizi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Gerek teknik, gerek sportif, gerekse sosyal ve kültürel hizmet alanlarında Türkoğlu’muzun ve 44 Mahallemizin ihtiyaçlarını gidermek için ekibim ile birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Özellikle dışardan Türkoğlu’na gelen vatandaşlarımız bir şeylerin değiştiğini görmektedir. Millete hizmet etmek için, kararlılık lazım, vizyon lazım, hepsinden önemlisi aşk ve iştiyak lazım, Hizmet anlayışımızın temeli ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmet’ ilkesidir” ifadelerini kullandı.

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1459.57 % 0,37
  • DOLAR 8,3672 % 0,01
  • EURO 10,234 % 0,06
  • ALTIN 502.297 % 0,01
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TÜRKOĞLU'NDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YAPILDI

Türkoğlu İlçe Kaymakamlığı ve Türkoğlu Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma programı Millet Meydanında gerçekleştirildi.

TÜRKOĞLU'NDA ELEKTRİK ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLİYOR

AKEDAŞ Genel Müdürümüz Mustafa Yılmaz ile Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ilçedeki elektrik altyapıları hakkında istişarelerde bulundu.

Türkoğlu'nun Yeni Bulvarı Tamamlanıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu ilçesinde yapımı süren 6 kilometre uzunluğa ve 17 metre genişliğe sahip yeni arter tamamlanıyor. İkinci etapta son dolgu çalışmaları yapılan güzergâhın kısa süre içinde asfaltlanması hedefleniyor.

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN ŞEHİT AİLESİNE BAYRAM ZİYARETİ

Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş, Kurban Bayramı'nda Şehit Mehmet Yavşan'ın ailesine ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Okumuş Şehit İmalı'nın ailesini ziyaret etti

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Şehit Erkan İmalı'nın ailesine bayram ziyareti gerçekleştirdi.

TÜRKOĞLU'NUN GURURU OLDU

Türkoğlu Demirspor Kulübü sporcusu Esat Can Kök, Sakarya'da düzenlenen Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonasında 56 kg genç erkeklerde Türkiye 2.'si oldu.