İlginizi Çekebilir

TÜRKOĞLU'NDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YAPILDI

TÜRKOĞLU'NDA ELEKTRİK ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLİYOR

Türkoğlu'nun Yeni Bulvarı Tamamlanıyor

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN ŞEHİT AİLESİNE BAYRAM ZİYARETİ

Başkan Okumuş Şehit İmalı'nın ailesini ziyaret etti

TÜRKOĞLU'NUN GURURU OLDU

SERADA YETİŞEN ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçeye bağlı Kadıoğlu çiftliğindeki seralarda üretim yapan çiftçileri ziyaret etti.

Sera üreticiliği tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Hedef ise bölgede gittikçe yaygınlaşan seracılığı daha da geliştirmek. Son yıllarda kentte büyük bir artış gösteren sera alanları dikkatleri üzerine çekerken, domates, biber ve çeşitli sebzeler, iyi tarım uygulamaları ve modern üretim yöntemleriyle sağlıklı bir şekilde yetiştiriliyor. Seracılığın Kahramanmaraş’ta ki merkezi ise Türkoğlu İlçesi olurken, Kadıoğlu Çiftliği Mahallesi’nde ki seralar tüm çiftçilere de örnek oluyor. Kadıoğlu Çiftliği Mahallesi’nde, şimdilerde bin dönümlük alanda sera üretimi yapılırken, her geçen yıl domates üretimi artarak devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç beraberinde Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ile birlikte seracılığın merkezi konumunda bulunan Kadıoğlu çiftliğini ziyaret etti. Burada üretim yapan çiftçilerle bir araya gelen Kılıç ve Okumuş, işçilere bol kazançlar dileğinde bulundu.

 

“BÖLGEDE SERACILIĞI DAHA DA GELİŞTİREĞİZ”

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş yaptığı açıklamada, bölgede seracılığı daha da geliştireceklerini söyledi. 12 yıl önce deneme amaçlı başlatılan serada domates yetiştiriciliği şimdilerde bölge insanının ana gelir kaynağı olduğuna vurgu yapan Başkan Okumuş,  “Kadıoğlu çiftliği Mahallemizde örtü altı domates yetiştiriciliği son yıllarda büyük bir artış gösteriyor. Bu gelişmelerle birlikte mahallemizde yüzlerce dönümlük alanda sera tesis edilmiş durumda. Çiftçilerimiz birlik beraberlik içerisinde ürünlerini yetiştirmek ve ürün kalitesini artırarak pazarlama sorunlarını çözmek amacıyla da geçtiğimiz yıl Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurdular. Bu girişimlerinden dolayı tebrik ediyorum. Çiftçilerimiz ürettiklerini tüccarlar aracılığıyla Gaziantep, Adana, Osmaniye, Kayseri, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Ankara gibi illere gönderiyorlar. Bizlerde hükümetimizin desteği ile bu çiftçilerimize destekte bulunarak Pazar paylarını genişletmeliyiz ve seracılıkta marka olmayı sürdürmeliyiz” dedi.

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1459.57 % 0,37
  • DOLAR 8,3672 % 0,01
  • EURO 10,234 % 0,06
  • ALTIN 502.297 % 0,01
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TÜRKOĞLU'NDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YAPILDI

Türkoğlu İlçe Kaymakamlığı ve Türkoğlu Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma programı Millet Meydanında gerçekleştirildi.

TÜRKOĞLU'NDA ELEKTRİK ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLİYOR

AKEDAŞ Genel Müdürümüz Mustafa Yılmaz ile Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ilçedeki elektrik altyapıları hakkında istişarelerde bulundu.

Türkoğlu'nun Yeni Bulvarı Tamamlanıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu ilçesinde yapımı süren 6 kilometre uzunluğa ve 17 metre genişliğe sahip yeni arter tamamlanıyor. İkinci etapta son dolgu çalışmaları yapılan güzergâhın kısa süre içinde asfaltlanması hedefleniyor.

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN ŞEHİT AİLESİNE BAYRAM ZİYARETİ

Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş, Kurban Bayramı'nda Şehit Mehmet Yavşan'ın ailesine ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Okumuş Şehit İmalı'nın ailesini ziyaret etti

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Şehit Erkan İmalı'nın ailesine bayram ziyareti gerçekleştirdi.

TÜRKOĞLU'NUN GURURU OLDU

Türkoğlu Demirspor Kulübü sporcusu Esat Can Kök, Sakarya'da düzenlenen Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonasında 56 kg genç erkeklerde Türkiye 2.'si oldu.