İlginizi Çekebilir

Minik yüreklerden gururlandıran davranış

Türkoğlu Belediyespor Şanlıurfa'ya teslim oldu

Hopur'dan Karaoğlan'a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Okumuş'tan Çiftçi'ye ziyaret

Başkan Okumuş, Sandaloğlu'nu ziyaret etti

Kahramanmaraş'ta minik yüreklerden gururlandıran davranış

TÜRKOĞLU MYO İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ’NE DEVREDİLDİ

Türkoğlu Meslek Yüksekokulu, gerçekleştirilen protokolle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından İstiklal Üniversitesi'ne (KİÜ) devredildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, kendine bağlı olan Karacasu Kampüsü ve Türkoğlu Meslek Yüksekokulu binalarını İstiklal Üniversitesi’ne tahsis için harekete geçti. Gerekli izin ve yetkileri YÖK’ten alan iki üniversite, taşınmazların devri için protokol imzaladı. KSÜ Senato Odası’nda gerçekleştirilen imza töreni sonrası konuşan KSÜ Rektörü Niyazi Can, devletin imkânları hep beraber en verimli ve iyi şekilde kullanacaklarını söyledi. İstiklal Üniversitesi Rektörü Sami Özgül ise, “İnşallah bu protokolle İstiklal Üniversitesi iyi bir kampüs alanına kavuşmuş olur” ifadelerini kullandı.

 

“PROTOKOL ŞEHRİMİZ VE ÜNİVERSİTEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”

KSÜ Rektörü Niyazi Can, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Üniversitemizin Karacasu kampüsünü ve oradaki imkânlarını devletimizin üst organlarının da uygun görmesi halinde, İstiklal Üniversitesi’ne verebileceğimizi YÖK Başkanımızın da huzurunda taahhüt ettik. Karacasu kampüsünü de yüzde 90 ölçüde boşalttık. Orada bir deprem riski vardı. Bu yüzden oradaki binalar tamamen boşaltıldı. Yine aynı şekilde Türkoğlu’nda bir Meslek Yüksek Okulu var. Orada bölüm ve programlar var. Oradaki hem binayı hem de bölüm ve programları istiklal üniversitesine devredebileceğimizi ifade ettik ve bununla ilgili de yine üniversitemiz yönetim kurulu kararını kendilerine ilettik. Orada yine ilahiyat fakültemizin bir Arapça programı var. Biz o programın icra edildiği sıfır binanın ve o programın da devredilebileceğini ifade ettik. Bugün bu protokolü Türkoğlu ve Karacasu kampüsündeki arazi ve taşınmazların İstiklal Üniversitesi’ne devredilmesi için yapıyoruz. Bu protokolün hem üniversitelerimiz için hem şehrimiz ve hem de ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.”

 

“EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül ise şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi uzun süredir kampüs arayışı içinde olduk. Çünkü bazı şartlara haiz olması gerekiyordu. Bu şartları taşıyan yer bulma noktasında güçlük çektik. Sağ olsun Niyazi Hocamız burayı üniversitemize devredebileceğini söyledi. Bugün de bu protokolü imzalamak için buraya geldik. Emeği olan katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu protokolle İstiklal Üniversitesi iyi bir kampüs alanına kavuşmuş olur. Üniversitemiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olsun inşallah.”

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1431.31 % -0,78
  • DOLAR 8,6371 % 0,06
  • EURO 10,3815 % 0,14
  • ALTIN 504.413 % 0,48
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

Minik yüreklerden gururlandıran davranış

Kahramanmaraş'ta iki çocuğun, rüzgar nedeniyle katlanan Türk bayrağını düzlettikten sonra öpme anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Türkoğlu Belediyespor Şanlıurfa'ya teslim oldu

Sezonun ilk maçında Elbistanspor'u 1-0'la geçen Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcimiz Türkoğlu Belediyespor, 2. hafta maçında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor'a 4-2 mağlup oldu.

Hopur'dan Karaoğlan'a hayırlı olsun ziyareti

Türkoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şahin Hopur, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığına seçilen Ekrem Karaoğlan ve Yönetimini ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Başkan Okumuş'tan Çiftçi'ye ziyaret

Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş, Muhtarlar Dernek Başkanlığı'na seçilen İlyas Hıdır Çiftçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Okumuş, Sandaloğlu'nu ziyaret etti

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş Türkoğlu Cezaevi Tabur Komutan Vekilliği görevine başlayan Jandarma Yüzbaşı Alpay Sandaloğlu'nu ziyaret etti.

HASATI BAŞLAYAN ‘TÜRKOĞLU ÇİLEĞİ'NDE REKOLTE BEKLENTİSİ YÜKSEK

Türkoğlu ilçesinin önemli tarım ürünlerinden olan ve açık ve kapalı alan olmak üzere iki yöntemle yetiştirilen ‘Türkoğlu Çileği'nde hasat başladı. Birçok ülkeye ihracatı yapılan ‘Türkoğlu Çileği'nden bu yıl önemli bir rekolte bekleniyor.