İlginizi Çekebilir

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

TÜRKOĞLU’NA GiRiŞ-ÇIKIŞ KAPISI

Yaptığı hizmetlerde vatandaşların memnuniyetini her zaman göz önünde bulunduran Türkoğlu Belediyesi, ilçenin ana girişlerine ihtişamı, mimarisi ve modernliği bir arada sunan kent giriş-çıkış kapıları yapıyor.

Türkoğlu Belediyesi, Başkan Osman Okumuş öncülüğünde örnek bir çalışmaya daha imza attı. Türkoğlu’nun geleceğine ve tanıtımına büyük fayda sağlayalacak olan proje kapsamında ilçenin ana girişlerine yapılacak giriş-çıkış kapıları, 2017 yılı Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nda Meclis Üyeleri’ne tanıtıldı. Ayrıca Türkoğlu İlçesi adına birçok önemli kararın alındığı Türkoğlu Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın başkanlığını Belediye Başkanı Osman Okumuş yaptı. Başkan Okumuş, ilçenin ana girişlerine, kent kimliğine katkı sağlayan, mimarisiyle göz dolduracak, işlemeleri, ihtişamı, tarihi ve modernliği bir arada sunacak olan kent giriş-çıkış kapılarının kısa sürede yapımına başlanacağını söyledi.

“TÜRKOĞLU’NA DEĞER KATACAK'
Meclis Üyeleri’ne yönelik yaptığı konuşmada proje hakkında bilgiler veren Başkan Okumuş, yapılacak olan işin kalıcı olacağını ve Türkoğlu’na değer katacağını söyledi. Kent kapılarının ilçenin prestij ve vizyonu için önemli olduğunu da dile getiren Başkan Okumuş, “Yapacağımız işin kalıcılığı ve Türkoğlu’muza kattığı değeri önemsiyoruz. Daha önce de yaptığımız tüm çalışmalarımızda ve projelerde alnımızın akıyla çıktık. Metropol ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İlçemize, Türkoğlu’nun adına yakışır bir şehir kapısını inşa edeceğiz. İki adet olan şehir kapılarımız Güneydoğuyu, Akdeniz’e ve iç Anadolu’ya bağlayan önemli bir yol güzergâhı olan Kahramanmaraş-Osmaniye ve Adana karayolu üzerinde bulunup bir adet Nurdağı ilçesi tarafında bulunan çıkışa bir adeti ise Kahramanmaraş tarafından ilçemiz girişine yapacağız. Şehrimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum' şeklinde konuştu.
(Haber: Kahraman KAR)

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 93002 % 0,73
  • DOLAR 4.8253 % 0,64
  • EURO 5.6086 % 0,45
  • ALTIN 188.81 % -0,84
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BELEDİYE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Türkoğlu Belediyesi ilçeye ve mahallelerine hizmet götürmeye devam ederken, bu hizmetlerden en çok yararlanan mahallerin başında Şekeroba Mahallesi geliyor.

Işık'ın Kaleminden Türkoğlu'nun tarihi

Tarihçi ve yazar Mehmet Işık, Türkoğlu'nun yüzlerce yıllık tarihini derleyerek kaleme aldı.

TÜRKOĞLU'NUN ÇEHRESİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Büyükşehir yasasıyla birlikte 2014'ten bu yana Başkan Okumuş öncülüğünde ilçeye projeler kazandırmaya devam eden Türkoğlu Belediyesi, çehresini her geçen gün geliştiriyor.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Van'da 4 gün önce bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarından Ahmet Altun (22), tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

‘Vicdanen idam gelmeli kimyasal hadım çözüm değil'

Geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Polatlı İlçesinde cinsel istismar sonucu vahşice öldürülerek katledilen 8 yaşındaki Eylül için tüm Türkiye'den gelen idam çağrısını üzerine Av. Yasemin Karaca gazetemize kapılarını açarak, gündemdeki idam ve kimyasal hadımı değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

 5 ton nohudu ateşe verdiler 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 10 dönüm tarladan toplanan 5 ton nohut, kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.