İlginizi Çekebilir

Çevreyi kirleten özel şeker fabrikasına rekor ceza

Kahramanmaraş'ta hekimlere Adli Bilirkişi Kursu

Çiçekçilerin 14 Şubat yoğunluğu

Sahte altın verip gerçeğini alan dolandırıcı yakalandı

"Kasis bir trafik kültürü değildir"

Beyin ölümü gerçekleşen kadın 3 hastaya umut oldu

Başkan Okumuş’tan Malazgirt Zaferi mesajı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 26 Ağustos Malazgirt Zaferinin Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Okumuş mesajında; “Anadolu'nun aziz milletimize ebeden yurt oluşunu sağlayan Malazgirt Zaferi'nin, yine Kurtuluş Savaşı'nı zaferle taçlandıran Büyük Taarruz Meydan Muharebesi'nin Ağustos ayının son haftasına tekabül etmesi hasebiyle bu haftayı zafer haftası olarak kutluyoruz. 1071 Malazgirt'te başlayan kutlu yürüyüşümüzü, her türlü badirelere, zorluklara, güçlüklere rağmen kazanılan yeni zaferlerin akabinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mihmandarlığında Cumhuriyet'imizin kuruluşu ile taçlandırdık. Malazgirt'te, Niğbolu'da, Mohaç'ta, Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve 15 Temmuz'da destan yazan bu aziz millet, üzerinde oynanan her türlü siyasi, askeri, ekonomik ve finansal darbelere karşı da tek yürek, tek bilek olmuştur ve olmaya da devam ediyor. İşte bu ruh, bizi ayakta tutuyor, işte bu ruh sayesinde 2053, 2071'lere doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşümüzü sürdürüyor ve büyük Türkiye'yi birlikte inşa ediyoruz. Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü vesilesiyle 26 Ağustos 1071'de Anadolu'nun kapılarını bize açan ve 'Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır diyen Sultan Alparslan ve şanlı bir direnişle müdafaa ettiği bu güzel vatanın ebeden Türk yurdu olmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize kutlu vatanı emanet eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle ve gazilerimizi minnetle yad ediyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını, kıymetli Hataylı hemşerilerimizi ve aziz milletimizi en içten dileklerimle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.
Haber: Kahraman Kar

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 96989 % 1,94
  • DOLAR 5.82 % 0,01
  • EURO 6.57 % 1,15
  • ALTIN 238.75 % -0,59
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

Pınarbaşı'ndan 18 Mart Şehitler Günü mesajı!

Saadet Partisi Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Erkan Pınarbaşı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

‘Türkoğlu'nu gelişmiş, marka bir ilçe yapacağız'

Saadet Partisi Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Erkan Pınarbaşı seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Pınarbaşı, “Biz gecemizi gündüzümüze katıp daha iyi bir Türkoğlu için çalışacağız. İlçemizi daha yaşanabilir hale getireceğiz. Her yönüyle gelişmiş marka bir ilçe yapacağız” dedi.

Hatay'a rakip oldu

Kahramanmaraşlı Künefeci Mehmet Okur, Kahramanmaraş dondurması ile künefeyi bir araya getirerek Hatay'a rakip oldu. 

Pınarbaşı'ndan ‘Şehir ve İnsan' makalesi!

Saadet Partisi Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Erkan Pınarbaşı, bir taraftan seçim çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan da göreve seçilmesi halinde nasıl bir belediye başkanı profili çizeceğini anlatan makaleler kaleme alıyor. Pınarbaşı son olarak ise “Şehir ve İnsan” konulu bir makale kaleme aldı.

Kahramanmaraş'ta kaçakçılık operasyonu

Kahramanmaraş'ta polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda kaçak sigara ve içki ele geçirildi. 

Otomobil, önce duvara sonra direğe çarptı: 2 yaralı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde otomobilin duvara ve ardından da elektrik direğine çarpması sonucu meydana gelen kazada sürücü anne ve 5 yaşındaki oğlu yaralandı.