İlginizi Çekebilir

Çevreyi kirleten özel şeker fabrikasına rekor ceza

Kahramanmaraş'ta hekimlere Adli Bilirkişi Kursu

Çiçekçilerin 14 Şubat yoğunluğu

Sahte altın verip gerçeğini alan dolandırıcı yakalandı

"Kasis bir trafik kültürü değildir"

Beyin ölümü gerçekleşen kadın 3 hastaya umut oldu

Başkan Okumuş’tan Malazgirt Zaferi mesajı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 26 Ağustos Malazgirt Zaferinin Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Okumuş mesajında; “Anadolu'nun aziz milletimize ebeden yurt oluşunu sağlayan Malazgirt Zaferi'nin, yine Kurtuluş Savaşı'nı zaferle taçlandıran Büyük Taarruz Meydan Muharebesi'nin Ağustos ayının son haftasına tekabül etmesi hasebiyle bu haftayı zafer haftası olarak kutluyoruz. 1071 Malazgirt'te başlayan kutlu yürüyüşümüzü, her türlü badirelere, zorluklara, güçlüklere rağmen kazanılan yeni zaferlerin akabinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mihmandarlığında Cumhuriyet'imizin kuruluşu ile taçlandırdık. Malazgirt'te, Niğbolu'da, Mohaç'ta, Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve 15 Temmuz'da destan yazan bu aziz millet, üzerinde oynanan her türlü siyasi, askeri, ekonomik ve finansal darbelere karşı da tek yürek, tek bilek olmuştur ve olmaya da devam ediyor. İşte bu ruh, bizi ayakta tutuyor, işte bu ruh sayesinde 2053, 2071'lere doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşümüzü sürdürüyor ve büyük Türkiye'yi birlikte inşa ediyoruz. Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü vesilesiyle 26 Ağustos 1071'de Anadolu'nun kapılarını bize açan ve 'Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır diyen Sultan Alparslan ve şanlı bir direnişle müdafaa ettiği bu güzel vatanın ebeden Türk yurdu olmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize kutlu vatanı emanet eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle ve gazilerimizi minnetle yad ediyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını, kıymetli Hataylı hemşerilerimizi ve aziz milletimizi en içten dileklerimle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.
Haber: Kahraman Kar

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 102784 % 1,94
  • DOLAR 5.3018 % 0,01
  • EURO 6.00 % 1,15
  • ALTIN 225.62 % -0,59
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

6 yaşındaki çocuk tırmanma parkurundan yere çakıldı

Gaziantep'ten hafta sonu tatili için Kahramanmaraş'a gelen Abdülkadir-Ülkü Özdemir ailesinin 6 yaşındaki oğlu Yakup Yusuf ekstrem spor merkezinde yer alan tırmanma parkurundan indiği esnada 2 metreyi aşkın yükseklikten yere düştü. Çocuğun düşme anı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. 

Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde polisin şüphelenerek durdurduğu araçta yapılan aramada bin 507 paket kaçak sigara ele geçirildi. 

Ünal: "CHP sorun çözmez, icraatı yoktur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP'nin Türkiye düşmanı HDP ile işbirliği içinde yer aldığını söyleyerek, ittifaktan CHP'nin ve İYİ Parti tabanının rahatsız olduğunu söyledi. 

Yöresel lezzetler Kahramanmaraş'ta buluştu

Türkiye'nin dört bir yanından getirilen yöresel ürünler, Kahramanmaraş'ta açılan 'Yöresel Lezzetler Fuarı'nda vatandaşların beğenisine sunuldu. 

Sokak satıcılarına 12 yıl 13 ay hapis cezası

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde uyuşturucu madde ticareti suçundan tutuklu bulunan 2 sanık, yargılandıkları Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 10 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezası ile 26 bin TL idari para cezasına çarptırıldı. 

Osmaniye'de masa tenisi heyecanı sona erdi

Osmaniye'de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Grup Müsabakaları sona erdi.