İlginizi Çekebilir

Türkoğlu'nda emekli öğretmene vefa örneği

BAŞKAN OKUMUŞ, MECLİS ÜYELERİNE PROJELERİ ANLATTI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKOĞLU MİLLET BAHÇESİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

Türkoğlu'ndaki 400 esnafa siftah zarfı

GÜNGÖR, TÜRKOĞLU'NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

KSÜ'LÜ AKADEMİSYENLERDEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

Türkoğlu’ndaki 400 esnafa siftah zarfı

Türkoğlu Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı, Ahilik Haftası dolayısıyla ilçede bulunan 400 esnafa siftah zarfı dağıttı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da her yılın 16-22 Eylül tarihleri arasında Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Türkoğlu Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı da bu özel haftada esnafı hatırlamak ve ahilik kültürünün yaşatmak adına güzel bir çalışmaya imza atarak, 400 esnafa siftah zarfı dağıttı. Tüm dünyayı olumsuz yönde etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnafın yüzünde tebessüm oluşmasına neden olan bu etkinlikle ilgili konuşan Türkoğlu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Gökçe, “Allah’ın izniyle bu tür çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

 

 

“DEĞERLİ BİR ETKİNLİK OLDU”

Konuyla ilgili konuşan Türkoğlu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Gökçe, şunları kaydetti: “Ahilik Haftası ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu noktada Türkoğlu Ülkü Ocakları olarak bizde bugün ‘siftah zarfı’ı etkinliği gerçekleştirdik. 400 esnafımıza zarf dağıttık. Bilindiği üzere esnafımız koronavirüs sürecinde alının tedbir kararları nedeniyle iş yerlerlerini kapatmak zorunda kaldı. Esnafımızın ekonomik olarak zor günler geçirdiği bu dönemde değerli bir etkinlik oldu. Elimizden geldiğince özel gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Allah’ın izniyle bundan sonra da çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu bağlamda etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm esnafımızın Ahilik Haftasını kutluyorum.”
 

Haber: Abdulsamet İspir

 

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1427.57 % 0,37
  • DOLAR 9,0257 % 0,01
  • EURO 10,434 % 0,06
  • ALTIN 513.297 % 0,01
1

Türkoğlu'ndaki 400 esnafa siftah zarfı

2

KİÜ'DEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

3

KSÜ'LÜ AKADEMİSYENLERDEN BAŞKAN OKUMUŞ'A ZİYARET

4

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

5

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

6

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

7

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

8

Rusya'ya Elbistan kabağı

Türkoğlu'nda Muhtarlar Günü kutlandı

Türkoğlu Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle program düzenlendi.

TÜRKOĞLU MYO VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Türkoğlu Belediyesi ekipleri tarafından Türkoğlu Meslek Yüksek Okulu ve ilçedeki diğer okullara dezenfekte ilaçlaması yapıldı.

Girişimciliğiyle bayanlara örnek oldu

Türkoğlu'nda yaşayan 2 çocuk annesi Gülşah Altıntaş, Türkoğlu Mikrofinans Şubesi'nden aldığı mikrokrediler sayesinde kendi giyim mağazasını açtı. Girişimciliğiyle dikkatleri üzerine çeken Altıntaş, şu anda hem evini geçindiriyor hem de üretmek isteyen bayanlara örnek oluyor.

Türkoğlu Belediyesi Ekim ayı Grup ve Meclis toplantısını gerçekleştirdi

Türkoğlu'nda 10 kilometrelik asfalt çalışmasına başlandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkoğlu ilçesinin Beyoğlu, Yoğunoluk ve Kaledibi mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda 10 kilometrelik asfalt yapım çalışmasına başladı.

TÜRKOĞLU'NDA AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

Her yıl geleneksel olarak kutlanan Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Türkoğlu İlçesi'nin Binicilik ve Okçuluk Eğitim Merkezi'nde çeşitli spor gösterileri ile kutlandı.