Maraş halkının 12 Şubat 1920 tarihinde kazandıkları zaferle işgalci güçlerin Anadolu’da barınamayacaklarını tüm dünyaya ilan ettiği destansı mücadelenin 104. yıl dönümü, şehirde buruk bir şekilde kutlandı. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü olan 12 Şubat'ın 104. yıl dönümünü kutlamak amacıyla sosyal medya hesapları üzerinden duygusal bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda Başkan Okumuş, vatan sevgisi ile birlik ve beraberliğin simgesi olan 12 Şubat Kurtuluş Zaferi’nin önemini içeren mesajlara yer verdi. Başkan Okumuş’un paylaşımı kentte büyük ilgi ve beğeni topladı.

80491

TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ BİR DESTAN

12 Şubat’ın, kent tarihine altın harflerle yazılmış bir destan olarak kalacağını belirten Başkan Okumuş, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “Kahramanmaraş’ımızın kurtuluş günü olan 12 Şubat'ın 104. yıl dönümünde, Kahramanmaraş'ımızın kurtuluş gününü gururla kutladık. Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna fedakarca mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Onların azim ve kahramanlığı, tarihimize altın harflerle yazılmış bir destan olarak kalacaktır. Ayrıca, 6 Şubat Şehitlerini rahmetle anıyor, onların aziz hatırasını gönüllerimizde yaşatıyoruz. Bu vatan için canlarını feda eden kahraman evlatlarımızın özverisi, milletimizin birlik ve beraberliğini güçlendirmeye devam ediyor. Onların emanet ettiği bu kutlu vatanı korumak, bizlerin en kutsal görevidir. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, onların gösterdiği kahramanlık ve fedakarlık örneklerini yürekten hatırlıyoruz. Bu güzel topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın teminatı olan bu kahraman insanlara minnet duygularımızı ifade ediyoruz. Son olarak, bu toprakları bize miras bırakan, şehitlerimizin kanıyla sulanan bu aziz vatan için mücadele eden tüm kahramanları rahmet ve şükranla anıyor, onların izinde ilerlemeye devam ediyoruz. Türk milletinin birlik ve beraberliği daim olsun.”

“Her Şehide Bir İlmek” Projesinin Son İlmeğini Vali Ünlüer ve Başkan Güngör Attı “Her Şehide Bir İlmek” Projesinin Son İlmeğini Vali Ünlüer ve Başkan Güngör Attı

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Didem Kayabaşı