Aycan, “Özel şirketlerin de kişilerin de konut yapması desteklenmelidir” Aycan, “Özel şirketlerin de kişilerin de konut yapması desteklenmelidir”

Türkiye’nin en büyük basın çatı örgütü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı olan, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Alanya’da yapılan ve 12 cemiyet Başkan ve delegelerinin oy kullandığı genel kurulda mevcut Başkan Gaye Coşkun güven tazeledi.581021828962032
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir’in Divan Başkanlığı yaptığı genel kurulda tüm delegelerin oyunu alarak yeniden AGF Başkanlığına getirilen Gaye Coşkun, seçim sonrası yaptığı konuşmada, genel kurula katılım sağlayan cemiyet Başkan ve delegelerine teşekkür ederek, “Tüm zorluklara rağmen birlikte olma çabamız beni hem duygulandırdı hem de onurlandırdı. Bunun için siz Başkan ve delegelerimize çok teşekkür ederim. AGF olarak hep kurumsallaşmayı ön planda tutma gayretinde olduk. Sektör çok sancılı bir dönemden geçiyor. Pandemi de bizi olumsuz etkiledi. Örgütlü mücadele için şartlar pek uygun değildi. Buna rağmen birlikte olmaya, güçlü olmaya çaba gösterdik. Aylık toplantılarımızı aksatmamaya çalıştık. Temsile de önem verdik. Açıkçası AGF olarak tüm imkanları zorladık. Bu günden sonra daha çok çalışıp, meslek örgütümüzü hak ettiği yere getireceğiz” dedi.974311470776315
Alanya Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulda yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; 
Gaye Coşkun, Abdülvahap Şehitoğlu, İdris Taş, Ahmet Turan Yenigün, Nihat Mazmanoğlu, Arslan Deveboylu, Ali Cihangir, Kürşat Tuncel, Abdülkadir Kalender, Diyap Atar, Emre Altuğ, İlyas Bayraktar ve Ersin Şimşek.
CİHANGİR, GENEL BAŞKAN VEKİLİ
Kongre sonrası Gaye Coşkun başkanlığında yapılan görev bölümünde ise Genel Başkan Vekili görevine Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir getirilirken, Genel Başkan yardımcılıklarına Abdülvahap Şehitoğlu, İdris Taş, Kürşat Tuncer, Nihat Mazmanoğlu, Aslan Deveboylu, Mali İşler Ahmet Duran Yenigün, Basın Sözcüsü Cebelibereket Gazeteciler Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Şimşek, Genel Sekreter Abdülkadir Kalender, yönetim kurulu üyeliklerine İlyas Bayraktar, Emre Altuğ ve Diyap Atar getirildi. 

Editör: Didem Kayabaşı