Kahramanmaraş’ta Emniyet Müdürlüğü tarafından suç ve suçluya geçit vermemek adına düzenlenen haftalık çalışmalar son sürat devam ederken, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde il genelinde yapılan operasyonlarda farklı suçlardan çok sayıda şüpheli yakalandı. Şehrin güvenliği ve kamu huzurunun sağlanması için düzenlenen bu çalışmalar doğrultusunda; çeşitli suçlardan haklarında arama kararı bulunan 103 şahıs, uyuşturucu madde ticareti yapan 10 şahıs, ikamet ve işyerlerinde hırsızlık olaylarına karışan 20 şahıs olmak üzere toplam 133 kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi, bu şahıslardan 73’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. İcra edilen operasyonlar esnasında yapılan aramalarda; 202,08 gram Metamfetamin, 486 adet Sentetik Ecza ve 1 adet ruhsatsız tabanca ve 9 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Başkan Güngör, Milli Savunma Bakanı Güler ile Valiliği Ziyaret Etti Başkan Güngör, Milli Savunma Bakanı Güler ile Valiliği Ziyaret Etti

Fotoğraf (1)-1

TRAFİK ŞUBE EKİPLERİ DE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Haftalık yapılan bu operasyonların yanı sıra trafik şube ekipleri de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kent trafiğinin huzurunu ve güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine sebep olan araç sahiplerine cezai işlemler uygulandı. Bu kapsamda; 39 araca yüksek sesle müzik dinlemekten, 26 araca ise abartı egzozdan işlem yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi