Kahramanmaraş’ın kurtuluş haftası kutlamaları kapsamında Türkoğlu Belediyesi tarafından 8 Şubat’ta öğrencilere yönelik başlatılan  "Benim İlçem, Benim Tarihim" projesi Kadıoğlu çiftliği Ortaokulu öğrencileri ile son buldu. “Hedefimiz; Tarihini Bilen ve Değerlerine Hürmetkâr Gençler Yetiştirmektir’’ sloganıyla yola çıkan Türkoğlu Belediyesi, Lise ve ortaokuldan oluşan 41 okulda 41 konferans ile öğrencilere İlçenin tarih öncesi çağlardan günümüze tarihini, kültürünü; Gâvur Gölünü, Maraş Filini, Bababurun Kalesi'ni, Su Değirmen Parkını, Türkoğlu adının tarihini, Danışman Köprüsünü, Avasım'ı, Dadaloğlu'nu, Karacaoğlan'ı ve daha nice güzellikleri aktarıldı. Ortalama 100'er kişilik gruplar halinde konferanslara 4 binden fazla öğrenci katıldı.  Soru-Cevap etkinliğinde başarılı olan bin öğrenciye kitaplar hediye edildi.

Türkoğlu Belediyesi üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyacını karşılıyor Türkoğlu Belediyesi üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyacını karşılıyor

VERİMLİ BİR PROGRAM OLDU

“Benim İlçem Benim Tarihim’’ projesinin tanıtımını okullarda Tarihçi Yazar Mehmet Işık yaptı. Işık, öğrencilerin tarihe özellikle de ilçenin kendi tarihine gösterdikleri ilgi ve alakadan son derece memnun olduğunu belirterek programların çok verimli geçtiğini dile getirdi.

Editör: TE Bilisim