Hayata geçirdikleri projelerle Türkoğlu’nu daha ileri taşımayı hedefleyen Türkoğlu Ülkü Ocakları 9 kütüphane hedefi doğrultusunda bir kütüphane de Kızıleniş İlkokulu’na kazandırdı. Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir’in ismi verildiği kütüphane, Türkoğlu Ülkü Ocakları’nın ilçeye kazandırdığı 4. Kütüphane oldu.

Türkoğlulu şehitlerin isimlerini ilçedeki ilkokulların kütüphanelerinde yaşatmak amacıyla “9 şehit 9 kütüphane” sloganıyla bir proje başlatan Türkoğlu Ülkü Ocakları, hayata geçirdikleri proje kapsamında bir kütüphaneyi daha ilçeye kazandırmanın gururunu yaşadı. Daha öncesinden 3 kütüphaneyi ilkokul öğrencilerinin hizmetine sunan Türkoğlu Ülkü Ocakları, 4. kütüphanesini ise Kızıleniş İlkokulu’na yaptı. Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir’nin isminin verildiği Kütüphane öğrencilerle buluşurken konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkoğlu Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Gökçe, projenin sloganını Alparslan Türkeş’in ‘9 Işık’ hedefinden yola çıkarak koyduklarını ifade etti.

e467f42c-068c-40d4-b98f-8f88e5c5a58c

AMACIMIZ KÜTÜPHANE İHTİYACI OLAN OKULLARIMIZIN KÜTÜPHANE İHTİYACINI KARŞILAMAK

Gökçe, şunları söyledi: “Türkoğlu Ülkü Ocakları olarak başlattığımız ‘9 Şehit 9 Kütüphane’ projemizin 4’üncü kütüphanesi olan Kızıleniş İlkokulu Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdik. ‘9 Şehit 9 Kütüphane’ projemiz Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in 9 ışık hedefinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir projedir. Amacımız kütüphane ihtiyacı olan okullarımızın kütüphane ihtiyacını karşılarken her kütüphaneye bir şehidimizin adını veriyoruz. Bu sayede hem şehitlerimizin isimlerini yaşatıyoruz hem de okullarımızın kütüphane ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Türkoğlu Ülkü Ocakları olarak 2023'te Lider Ülke Türkiye olması ve Allah'ın izniyle 21. asır Türk asrı olması için elimizden gelen çabanın fazlası yapmaya çalışıyoruz.”

7a960602-a153-4269-8bb1-59ab2bc9550e

Başkan Okumuş; İlçeye yeni bir tesis kazandırdı Başkan Okumuş; İlçeye yeni bir tesis kazandırdı

33ad3ab0-3516-43f6-b1ef-d58cf869cb87