Öğrenci dostu belediye olarak da bilinen Türkoğlu Belediyesi ‘Kaynak bizden, Kazanmak sizden’ adlı proje kapsamında ilçedeki 4 bin öğrenciye kaynak kitap dağıttı. Kitap dağıtım töreninde konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Her zaman olduğu gibi yine öğrencilerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Fiziki çalışmalarının yanı sıra eğitim ve sosyo-kültürel alanda yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Osman Okumuş Başkanlığındaki Türkoğlu Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Daha önceden akıllı tablet, çalışma masaları, Akademi Eğitim kartları, 5000 öğrenciye kırtasiye yardımı, Konya, Bursa, İstanbul ve Çanakkale gibi tarihi ve kültürel gezi turları düzenleyerek ilçedeki öğrencilerin eğitimine katkı sunun Türkoğlu Belediyesi şimdi de ‘Kaynak bizden, Kazanmak sizden’ adlı proje kapsamında Türkoğlu ilçesindeki 4 bin öğrenciye kaynak kitabı hediye etti. Türkoğlu Anadolu Lisesinde gerçekleşen 8. 11. ve 12. sınıf öğrencilerine Temel Yeterlilik Test (TYT) kaynak kitapları dağıtım programına; Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan, Daire müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

“BELEDİYE OLARAK DEĞERLİ GENÇLERİMİZİN YANINIZDAYIZ”

Kitap dağıtım programda konuşan Başkan Osman Okumuş, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek, “Kaynak sıkıntısı çeken gençlerimize Türkoğlu Belediyesi tarafından bir nebzede olsa fayda sağlamak için İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle beraber çocuklarımızla ilgili, gençlerimizle ilgili belediye olarak ne yapılması gerekiyorsa biz siz değerli gençlerimizin yanınızdayız. Elimizden geldiği kadar sizlere de destek olmaya çalışacağım. Ama sizlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin o güzel gençleri olarak vatanını, devletini ve milletini sevmesiniz lazım, gayret göstermeniz lazım” diye konuştu.

 

“UFKUNUZU , VİZYONUNUZU ASLINDA ARTIRMAK İSTİYORUM”

Öğrenciler için düzenlenen gezi programlarından da bahseden Başkan Okumuş, “Her ay olduğu gibi önümüzdeki aylarda da her okuldan gençlerimize 46 kişilik kafileler halinde gezi turları düzenlemeye devam edeceğiz. Bizler 16 tane büyük medeniyetin çocuklarıyız. Geçmişimizi iyi öğrenmemiz gerekiyor. 1915’te bir Çanakkale savaşının nasıl yapıldığını rehberler eşliğinde göz yaşlarıyla orada dinlemenizi istiyorum. İstanbul, Osmanlı’ya başkentlik yapmış dünyanın en harika şehri. Padişahların yaşadığı bir şehir, o şehri sizin görmenizi istiyorum. Ufkunuzu , vizyonunuzu aslında artırmak istiyorum. Allah sizlere zihin açıklığı versin. Güzel vatandaşlar olun, güzel bireyler olun. Devletini, milletini, bayrağını seven güzel güzel nesiller olun İnşallah. Bu projemize emek veren Belediyemizdeki ekibimize, Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürlerimize ve buraya gelen değerli başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gözden kaçırmayın

Başkan Okumuş’tan Pakdil’e hayırlı olsun ziyaretinde Başkan Okumuş’tan Pakdil’e hayırlı olsun ziyaretinde

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan ise şunları söyledi: “Daha başarılı, daha sağlıklı bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz. Küresel salgının getirmiş olduğu mazeretlerin bir kısmını ortadan kaldırmak adına Belediyemizin başlatmış olduğu kaynak kitap kampanyası eğitimle ilgili çalışmalarımız ve devam eden projelerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”