Havacılık ve uzay sanayisinde küresel ilk 100 oyuncu arasında yer alan TUSAŞ tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine kurulan uçak yapısalları üretim tesisi ile ilçenin ekonomik refahının yeniden yükseltilmesi hedefleniyor. TUSAŞ’ın kurmuş olduğu tesis ile şehre ve ülkeye birçok fayda sağlayacağını aktaran Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, teknoloji ve savunma sanayisine doğru bir ilerlemenin söz konusu olduğunu belirterek, Türkoğlu’nun iplik üretiminden savunma sanayisine geçişte başarı sağladığını söyledi.

TUSAŞ'A YATIRIM YAPAN İŞ İNSANLARI, GÜNCEL ÜRETİM TEKNİKLERİNE VE MODERN TESİSLERE KAVUŞMUŞ OLACAKLAR

Türkoğlu’nda bulunan Nazar Tekstil, ÇEAL’e spor salonu kazandırdı Türkoğlu’nda bulunan Nazar Tekstil, ÇEAL’e spor salonu kazandırdı

Başkan Okumuş, “TUSAŞ'ın Türkoğlu'nda uçak yapısalları tesisini kurmasıyla birlikte şehre ve ülkeye pek çok avantaj sağlanacağı size anlatmak isterim. Kahramanmaraş'ın sanayi sektörü, ilk olarak 1950-1980 arasında çırçır işletmeleriyle büyümeye başlamıştı. Ancak zamanla tekstil sektörüne yönelerek değişim gösterdi. 1980-2023 dönemi boyunca tekstil sektörü, neredeyse şehrin ana sektörü haline gelmişti. Ancak şimdi teknoloji ve savunma sanayisine doğru bir ilerleme söz konusu. Yani Türkoğlu, iplik üretiminden savunma sanayisine geçişte başarı sağlıyor. TUSAŞ'a yatırım yapan iş insanları, güncel üretim tekniklerine ve modern tesislere kavuşmuş olacaklar. Bu vizyoner yatırım sayesinde günümüz teknolojisine ayak uyduran ve geleceğin teknolojilerine erişen bir konuma gelinmiş olacak. Bu sayede şehir, ilçe ve ülkenin kalkınma düzeyi artacak. Bir birim üretimle on birim kazanç sağlama imkânı doğacak ve ayrıca vizyoner üretim hattı Türkoğlu'nda olacak” sözlerini kullandı.

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Didem Kayabaşı