Gün geçtikçe değişen ve gelişen Türkoğlu İlçesi, Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi olma yolunda hızla ilerliyor. Türkoğlu Belediyesi, ilçeye yaptığı hizmetlerle ilçeyi daha modern ve daha yaşanılabilir bir yer haline getirdi. Birbirinden farklı hizmetlerle her geçen gün kendini yenileyen ve Türkiye’deki sayılı ilçe belediyeleri arasında yer alan Türkoğlu Belediyesi, adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, göreve geldiği günden bugüne ilçeye kazandırdığı hizmetlerle vatandaşların takdirini topluyor. Türkoğlu’na kazandırdığı hizmetlerle ilçenin çehresini değiştiren Osman Okumuş Başkanlığındaki Türkoğlu Belediyesi’nin bir hizmeti de İmalı Deresi oldu. Daha öncesinde yağmur yağdığında taşan, bir hayli çirkin görüntüye sahip olan ve ilçe vatandaşlarına rahatsızlık veren İmalı Deresi, Türkoğlu Belediyesi tarafından 2020 yılında yapılan düzenlemeler ile bambaşka bir çehreye kavuştu. Bisiklet yolları, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, açık fitness aletleri ve oturma gruplarıyla donatılan İmalı Deresi’nin çevresi ilçe vatandaşlarının rahatça vakit geçirebileceği sosyal bir yaşam alanı haline dönüştü. Türkoğlu’nda yaşayan vatandaşlar yapılan düzenlemeden fazlasıyla memnun olduklarını dile getirerek, Başkan Osman Okumuş’a teşekkür ettiler.1-28

ŞUAN BURALAR PIRIL PIRIL OLDU

Türkoğlu’nda yaşayan vatandaşlardan Hacı Ali Yıldız, yapılan düzenlemelerle ilgili şunları söyledi: “Buranın önceki hali bir yaya yol vardı. Hayvanlarla karşıdan gelir geçerdik. Eskiden böyle değildi. Dere taşıyordu, ufacık demir köprü vardı ve sel köprünün üstünden de geçerdi.  Şuan buralar pırıl pırıl oldu. İnsanlar buraya gelip vakit geçiriyor, ilçenin cazibe merkezi oldu burası. Türkoğlu İlçesi, Osman Okumuş ile birlikte çok değişti. Bizler Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’tan memnunuz, sadece İmalı Deresi’ne yaptığı hizmetle değil ilçeye kazandırdığı tüm hizmetlerden dolayı memnunuz.”

DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VARDI

Vatandaşlardan Dursun Ölmez ise, “Türkoğlu’nun çocuğum. Cumhuriyet Mahallesi’nde yetiştim. Geçmişte ki ortama bakarsak şimdi ki durum iyi, ortada inkâr edilemez bir gerçek var. Dünya değişti ve gelişti. Bu değişime de ihtiyacımız vardı. Bu değişimde gerçekleşti, Tabi, daha da güzel olması gerektiği hizmetlerin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Başka şehirlerimizde, İlçelerimizde daha güzel değişimler, görüntüler varken benim ilçemde niye olmasın. Ben de böyle bir değişimi istiyordum, bu değişimde gerçekleşti. Bundan önceki ilçe yönetimi 1-2 taş bıraktıysa, şuan ki Belediye Başkanımız 3 taş bıraktı” diye konuştu.IMG_5033

BAŞKANIMIZ BURAYI SOSYALLEŞTİRDİ

Türkoğlulu vatandaşlardan Emre Bayar’da “Bu Mahalle de oturdum büyüdüm. Eski haliyle yeni halini karşılaştırdığımız zaman, buralar böyle değildi. Çayın kenarında sürekli Balık tutardık olsun. Şimdi Başkanımız sağ olsun buraları yaptırdı, düzenledi, yürüyüş yolunu yaptırdı, burayı sosyalleştirdi. Önceden buranın yolunu kimse bilmezdi.  Şimdi herkes buraya akın ediyor. Yazın burada oturacak yer kalmıyor, çimlerin üzerine oturuyorlar. Türkoğlulu vatandaşların sosyalleşmesi açısından mükemmel bir hizmet oldu” ifadelerini kullandı.

TÜRKOĞLU BU HİZMETİ GÖRMEDİ!

Türkoğlu’nda yaşayan Üzeyir Türk, “Gerçekleri konuşmak gerekirse, 1960 senesinden bu yana Türkoğlu bu hizmeti görmedi. Önceki hali bu dere yatağı pislikten, hayvan ölüsünden geçilmiyordu. Türkoğlu Belediyesi burayı ıslah etti, çok güzel oldu. Burayı düzeltenlerden Allah razı olsun. İnsanlar burada sosyalleşti, herkes burada vakit geçiriyor. Burada yürüyüş yolu, ağaçlandırma, oturacak yerler yapıldı, vatandaşlar buraya geliyor oturuyor, yeri geliyor pikniğini yapıyor sosyal yönden değişiklik oldu” dedi.

TÜRKOĞLU’NUN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Vatandaşlardan Bayram Demir, “Önceki halinde kokudan ve pislikten yanından geçilmiyordu. İlçenin tüm pislikleri burada toplanıyordu. Şimdi ki hali çok güzel, yürüyüş yapabiliyoruz. Rahatça gidip gelebiliyoruz, burada rahatça vakit geçirebiliyoruz. Sadece derenin olduğu yer değil Türkoğlu Millet Meydanı da değişti. Osman Okumuş önderliğinde Türkoğlu’nun çehresi değişti. Osman Okumuş’tan ve İlçeye kazandırdığı hizmetlerden de memnunuz” dedi.

ARTIK BURALAR ÇOK TEMİZ

Hacı Kısa, “Kahramanmaraş’ın Yeşilyöre Mahallesindenim, Türkoğlu’nda oturuyorum. Türkoğlu Belediyesinde çalışan Belediye personeliyim. 1956 doğumluyum. 5 yıl Namık Kemal de okudum. Buraların eski halini çok iyi biliyorum çocukluğum buralarda geçti. Eskiden derenin kenarında köpek ölüsü, tavuk ölüsü, çok olurdu. Şimdi buralar çok temiz, Başkanımıza çok teşekkür ederim, çalışmalarından memnunum. Şimdi derenin kenarına doğru yeni oturacak yerler var. Vatandaş simidini alır kolasını alır orada vakit geçirebilir” cümlelerini kullandı.

ANLATMAYA GEREK İCRAATLAR ORTADA

Ali Kızıl ise değişimle ilgili şunları kaydetti: “Türkoğlu Merkez’de yaklaşık 50 yıldır ikamet ediyorum. Buraların eski halini çok iyi biliyorum, Osman Okumuş önderliğinde Türkoğlu Belediyesi bu bölgeyi ıslah etti, daha yaşanılabilir bir ilçe haline getirdi. Anlatmaya gerek icraatlar ortada. Yapanın ellerine sağlık, Allah razı olsun. Buraları güzelleştirdi, burası şehir merkezi gibi oldu. Önceden Türkoğlu İlçesi Kahramanmaraş’ın hizmet görmeyen ilçelerinin başında geliyordu. Şimdi de durum ortada.”

Başkan Karaca, yol çalışmalarını yerinde inceledi Başkan Karaca, yol çalışmalarını yerinde inceledi

Editör: Didem Kayabaşı