Ulusal ve uluslararası organizasyonlara yaptığı başarılı ev sahipliğiyle adından söz ettiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ICRYPEX, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Kahramanlar Offroad Spor Kulübü iş birliğiyle Kapıçam Tabiat Parkı’nda düzenlenen Türkiye Offroad Şampiyonası’nın son ayağı tamamlandı. Zorlu parkurda 2 gün süren yarışlarda dereceye giren sporcular, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle kupa ve madalyalarına kavuştu. 15 şehirden 24 takım ve 48 sporcunun mücadele ettiği zorlu mücadelelerin sonunda genel klasmanda İsmail Ayhan - Batuhan Korkut ikilisi birinci olurken, Bekir Başkal - Hande Erdoğan ikinci, Ahmet Köse - Volkan Kaba üçüncü olarak kürsüye çıktı. Takımlar şampiyonasında ise Akın Offroad Team birinciliği göğüslerken, Andoff Offroad Team ikinci oldu.

 Offroad (4)

Şehrimizin Tanıtımı Açısından Önemli Bir Organizasyon

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Çok büyük bir afet yaşadık. Çok zor günler atlattık ama hamdolsun bugünlere geldik. Tabi acılarımızı unutmak mümkün değil ama bu tür organizasyonlarla acılarımızı bir nebze olsun hafifletiyoruz. 2019 yılından bugüne dek Büyükşehir Belediyesi olarak offroad yarışlarına ev sahipliği yapıyoruz. Şehrimizin tanıtımı açısından da bu tür organizasyonların çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu yıl da 15 ilden 24 araç ve 48 sporcunun katılımıyla düzenlenen Türkiye Offroad Şampiyonası finaline ev sahipliği yaptık. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” cümlelerini kaydetti.

Anadolu'da yaşamış en büyük canlılardan biri: Maraş Fili Anadolu'da yaşamış en büyük canlılardan biri: Maraş Fili

 Offroad (7)

Başkan Güngör’e Destek Teşekkürü

Kahramanlar Offroad Spor Kulübü Yarışma Direktörü Safa Güzelbulut, “Göreve geldiği ilk günden itibaren offroad sporuna göstermiş olduğu ilgi ve bizlere verdiği destekler için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Şehrimizde bu tür spor organizasyonlarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Editör: Didem Kayabaşı