‘Doğa dostu şehir ve duyarlılık’ temasıyla Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in Kahramanmaraş’a kazandırdığı EXPO 2023 projesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla açıldı. 789 bin metrekarelik alanı, devasa EXPO 2023 organizasyonuyla Kahramanmaraş’a kazandıran Onikişubat Belediyesi, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek öncülüğünde şehrin tanıtımı noktasında uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. 23 ülke bahçesinin bulunduğu EXPO sergi alanında, ülke temsilcileri kendi kültürlerini ve geleneklerini tanıtma fırsatı bulurken, oluşturulan stantlarda da çeşitli ürünlerini sergiliyorlar. Ülke bahçelerinin bulunduğu alanda Türkoğlu Belediyesi de yer alırken, ziyaretçiler bu alana uğrayarak, Maraş Filini ve Tarihi Su Değirmenini görebilir, 12 bin yıl öncesine ait Domuztepe Höyüğü kazılarında çıkarılan eşyaları inceleme fırsatı bulabilir ve Geleneksel okçuluk atışlarına katılabilir.

WhatsApp Image 2023-10-15 at 16.32.23 (2)

BAŞKAN MAHÇİÇEK, EXPO ALANINDA Kİ TÜRKOĞLU STANTINI ZİYARET ETTİ

Şehit Mehmet Ali Horoz’un son vasiyeti Afrika’ya umut oluyor Şehit Mehmet Ali Horoz’un son vasiyeti Afrika’ya umut oluyor

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO sergi alanında bulunan Türkoğlu Belediyesi tarafından hazırlanan stantı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Mahçiçek, “Bizim belediyelerimiz, Onikişubat, Türkoğlu, Afşin… Zor günlerin belediyeleri. Kolay günlerde zaten herkes her şeyi yapar. EXPO alanımızı Allah’a şükür açtık. Devletimizden bir lira almadık, bütün bu imkânları belediyelerimizle beraber yaptık. Türkoğlu Belediyemizin standındayız ve mükemmel bir stant düzenlemiş, çok emek vermişler, çokta güzel bir alan oluşturmuşlar. Bizim kültürümüzle ilgili çok güzel enstantaneler var. İçeride de Kahramanmaraş'ımızın özel ürünleri var. Gerçekten doğal olarak yapılmış, her güzellik var. Ben Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Bey'e çok teşekkür ediyorum. Bize yakışanı yapmış, Kahramanmaraş’a yakışanı yapmış. Bundan böyle de Kahramanmaraş'a yakışan çok daha fazla şeyler yapacak inşallah. Hep beraber en güzel atmosferle, en güzel eserleri, en güzel etkinlikleri Kahramanmaraş’ımızda düzenleyeceğiz. EXPO'nun içerisinde bir de bahçe yarışmaları var. Yarışmalarda Türkoğlu’muz iyi derecek alacaktır, buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

391738603_711640357663867_4002549303301001708_n

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Didem Kayabaşı