Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yol bakım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. 35 Milyon TL’lik yatırımla Türkoğlu ilçe merkezinin en işlek arterlerinden Mahir Ünal ve İstiklal Caddesi’nin alt yapısı yenilenmişti. Ancak deprem nedeniyle üst yapı çalışmaları ertelendi. 25 Milyon TL’lik yatırımla 5 kilometrelik güzergâhın asfalt serim çalışması başladı. Bölgede incelemelerde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İller Bankası tarafından ilçenin tüm içme suyu hatlarının da yenileneceği müjdesini verdi. Arterde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin son bilgileri alan Başkan Güngör’e Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Ramazan Kibar ve Alper Akbaş eşlik etti.

1-57

ALTYAPISI TAMAMLANAN 2 CADDEMİZDE ASFALT SERİMİNE TEKRAR BAŞLADIK

Başkan Hayrettin Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerimizle büyük bir koordinasyonla şehrimize hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. 2019’dan bugüne kadar Türkoğlu ilçemize 213 Milyon TL civarında bir yatırım yaptık. Türkoğlu ilçemizin merkezinde depremden önce Mahir Ünal ve İstiklal Caddemizin altyapı yenilemesine başlamıştık. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenilendi, yağmursuyu altyapısı da ilk defa inşa edildi. 6 Şubat’ta yaşadığımız afetler çalışmalarımızı etkiledi, ara vermek zorunda kaldık. Altyapısı tamamlanan 2 caddemizde asfalt serimine tekrar başladık. Toplamda 5 kilometrelik asfalt serimi gerçekleştirilecek. Çalışmalarımızın yarısını tamamladık. Toplamda 18 bin ton asfalt dökülecek. Bayram sonrası da inşallah çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Mahir Ünal ve İstiklal Caddelerimizde yaptığımız altyapı yenileme projemizin toplam maliyeti 35 Milyon TL. Asfalt seriminin de maliyeti 25 Milyon TL. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kaldırım ve orta refüjün düzenlenmesini de kısa sürede tamamlayarak Mahir Ünal ve İstiklal Caddelerimizi yenilenen alt ve üstyapısıyla hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” cümlelerini kaydetti.

2-48

İLLER BANKAMIZ TÜRKOĞLU İLÇEMİZİN BÜTÜN İÇMESUYU ALTYAPISINI DEĞİŞTİRİYOR

İller Bankası tarafından Türkoğlu’nda gerçekleştirilecek altyapı yenileme projesini müjdeleyen Başkan Güngör, “Deprem bizim altyapımızı ciddi etkiledi. Sudaki kayıp kaçak oranımız arttı. Türkoğlu’nda da bunu yaşıyoruz. İller Bankamız Türkoğlu ilçemizin bütün içmesuyu altyapısını değiştiriyor. 145 kilometrelik bir hat bu. Yaklaşık maliyeti 135 Milyon TL. İnşallah bu projeyle Türkoğlu ilçemizin altyapısı daha sağlıklı bir duruma kavuşmuş olacak. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş da alt ve üstyapı yenileme çalışmalarının ilçe için önemini vurgulayarak Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.

Anadolu'da yaşamış en büyük canlılardan biri: Maraş Fili Anadolu'da yaşamış en büyük canlılardan biri: Maraş Fili

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Didem Kayabaşı