Tarım ve sanayi alanında önemli bir yer olan Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi, Tarım sektöründeki gelişmeler ile hem kendi ihtiyaçlarını hem de dış pazardaki ihtiyaçlara cevap veriyor. Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgelerinin gelişmesi, büyümesi ve yatırımcı çekmesi adına sürekli çalışmalar yaptıklarını belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Türkoğlu modelinin, tarım, sanayi ve yardımlaşma alanlarındaki büyümeyle ilçenin kalkınmasına katkı sağladığını belirterek, insanların doğdukları yerde doymalarını sağlayan bir model olarak diğer bölgelere de örnek olduğunu söyledi.

Ekran görüntüsü 2023-09-27 102237

YARDIMLAŞMANIN BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIDIĞINI GÖRDÜK

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “İlçede tarım ve sanayi sektörlerinin gelişmesi, Türkoğlu'nun büyümesine ekonomik olarak önemli katkılar sağlıyor. Türkoğlu, üretken sanayisiyle ciddi bir pazar yakalarken, tarım sanayisiyle de önemli bir oyuncu olduğunu kanıtlıyor. Tarım sektöründeki gelişmeler sayesinde, ilçemizin sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamasıyla kalmıyor dış pazarlarda da açılmamızı sağlıyor. İlçemizin gelişmesi adına tedbirler, uzun vade stratejik hedefler ve iş gücünü çok iyi bilerek önemli adımlar atıyoruz. OSB’lerin gelişmesi, büyümesi ve yatırımcı çekmesi adına sürekli çalışmalar yapıyoruz. İlçenin büyümesi adına bulunduğu tüm jeostratejik unsurları kullanıyoruz. Türkoğlu'nun hayatının sadece ekonomik büyümeyle sınırlı olmadığını göstermesi önemlidir. Manevi boyut ve yardımlaşmanın artması ilçenin başarısında etkili bir rol oynamaktadır. Depremin yıkıcı etkilerinden korunmada da yardımlaşmanın büyük bir önem taşıdığını gördük. İlçede yaşayanların birlik ve dayanışma içinde hareket ederek felaketlerle mücadele ettiklerine şahit olduk.

DAHA ETKİLİ KULLANIM İÇİN ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Yatırımlarımızı ilçelerimizi düşünerek gerçekleştiriyoruz. 10-20 hatta 50 yıl boyunca planlamaların yapılması amacıyla sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınmanın sağlanmasını hedefliyoruz. Bu planlamalar kapsamında ilçemizin zengin coğrafya, tarım, sanayi kapsamını da dağıtmadan bir merkezde toplamak, daha etkili kullanım için önemli çalışmalar yapıyoruz. Türkoğlu modeli, tarım, sanayi ve yardımlaşma alanlarındaki büyümeyle ilçemizin kalkınmasına katkı sağladığına şahit oluyoruz. İlçemiz, doğdukları yerde doymayı gerçekleştiren bir model olarak diğer bölgelerde de örnek olmaktadır” ifadelerini kullandı.

HAYIRSEVER ŞEHRİN HAYIRSEVER ÇOCUKLARI OKUL YAPTIRIYOR HAYIRSEVER ŞEHRİN HAYIRSEVER ÇOCUKLARI OKUL YAPTIRIYOR

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Çağatay GEDİK