Türkoğlu Belediyesinde temizlik işlerinde görevli Zekeriya Gözel ve Levent Karadeniz görevleri esnasında Ceceli mahallesinde bir adet bayan cüzdanı buldu. Buldukları cüzdanla birlikte mahalle muhtarına giden iki görevli, muhtar Mehmet  Yılmaz ile birlikte Kahramanmaraş merkezde ikamet eden cüzdanın sahibi Döndü Akçakaya’ya içinde yaklaşık 3 bin TL para olan cüzdanı teslim ettiler.ALI_1332

Cüzdan sahibi Döndü Akçakaya, çok sevindiğini belirtti ve şunları kaydetti: “Ceceli mahallesine mevlide gitmiştim, orada düştüğünden haberim olmadı. 3 gündür cüzdanımı arıyorum. Türkoğlu Belediyesine ve muhtara çok teşekkür ediyorum. Her şey yerinde. Param filan her şey olduğu gibi gelmiş. İçinde param vardı, anahtarım, kartlarım, kimliklerim filan vardı her şey yerinde çok teşekkür ediyorum.”

TUSAŞ, Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yaptı TUSAŞ, Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yaptı

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise, Bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ederek, görevli Zekeriya Gözel ve Levent Karadeniz’e teşekkür belgesi takdim etti. Ayrıca birer maaş ödülle de ödüllendirdi.   

Cüzdanı bulup sahibine teslim eden Zekeriya Gözel ise;  “Çalışma esnasında görevimizi yaparken bir cüzdan bulduk. Cüzdanın içine baktık bir miktar para kimlikler vs... sağa sola baktık kimse yoktu. Bizde Ceceli mahalle muhtarımızı bulduk. Muhtarla birlikte sahibini aramaya başladık. Sahibini bulduk, teslim ettik. Teşekkür etti. Başkanımda bizlere teşekkür ederek bizleri ödüllendirdi. Başkanımıza da biz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Didem Kayabaşı