6 Şubat depremlerinde yıkılan veya ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelen konutlar için vatandaşlar hak sahipliği başvurusunda bulunuyor. Başvuruları kabul edilmeyen veya sonuçlanmayan vatandaşların itirazda bulunmaları adına, depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta itiraz süreçleri devam ederken, depremler sonucu oluşan zararların telafi edilmesi ve toparlanma sürecinin desteklenmesi amacıyla başlatılan bu programlar için son başvuru tarihi yaklaşıyor. Konu kapsamında Kahramanmaraş Valiliği tarafından Türkoğlu ilçesi için itiraz başvurularının son tarihi netleşti. Buna göre hak sahipliği uygun görülmeyip, itirazda bulunarak hak sahipliğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 25 Ekim’e kadar İlçe Kaymakamlığına veya AFAD Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

F8KxRsPWwAAAkWe

Kahramanmaraş Valiliğinin yayımladığı basın duyurusu şu şekilde, “6 Şubat tarihinde ilimizde meydana depremler nedeniyle yürütülen hak sahipliği çalışmaları kapsamında afetzede olan vatandaşlarımızdan 29 Mayıs-22 Ağustos tarihleri arasında alınan Talep ve Taahhütnameler Mahalli Hak Sahipliği Komisyonlarımızca değerlendirilmiş olup, alınan Komisyon Kararları Mahallinde ilan edilmek üzere ilgili muhtarlıklara teslim edilecektir. Bu kapsamda; Türkoğlu ilçemizde hak sahipliği ile ilgili alınan komisyon kararları 11 Ekim 2023 tarihinde ilan edilmiştir. Hak sahipliği uygun görülmeyen vatandaşlarımız, 11-25 Ekim tarihleri arasında itiraz başvurusunda bulunabileceklerdir. İtiraz başvuruları İlçe Kaymakamlıklarına veya AFAD Müdürlüğüne yapılacaktır.”

Vatandaşlarımızla istişare ederek sorunları yerinde çözüyoruz Vatandaşlarımızla istişare ederek sorunları yerinde çözüyoruz

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Didem Kayabaşı