6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta ticari faaliyetleri aksayan depremzede esnaflara yönelik TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından fuar düzenlenecek. Özellikle işyerleri yıkılan veya ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelen esnaflara destek olmak adına İstanbul Tuzla Belediyesi koordinesinde düzenlenecek olan, “Kahramanmaraş Esnafı Alışveriş Günleri Fuarı” Tuzla’da bulunan Şelale Park Festival Alanı’nda gerçekleşecek. 70 depremzede esnaf için kontenjan ayrılan fuar 22 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olup, Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetlerinin yanı sıra geleneksel takı ve hediyelik eşyalarda İstanbul halkıyla buluşturulacak.

22 EYLÜL- 1 EKİM ARASI İSTANBUL TUZLA ŞELALE PARK'TAYIZ

“Haydi Kardeşim Ayağa Kalk” sloganıyla tüm İstanbul halkını fuara davet eden TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Eliaçık, her zaman halkın yanında olduklarını ve laf ile değil icraat ile hareket eden bir sivil toplum kuruluşu olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı, “6 Şubat depremlerinden sonra maalesef insanlarımız Kahramanmaraş’a gelerek eskisi gibi alışveriş yapamıyorlar. Bundan dolayı biz de Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) olarak, İstanbul Tuzla'da bir etkinlik düzenlemeye karar verdik. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendilerine alışveriş festivali veya alışveriş günleri adı altında bir etkinlik yapmak istediğimizi söyledik. Kendisi de memnuniyetle karşıladı. Asrın felaketini yaşadık, bunu unutmamalıyız ve unutturmamalıyız diyerek bizlere destek oldu. 22 Eylül- 1 Ekim arası İstanbul Tuzla Şelale Park'tayız.

70 ESNAFLIK KONTENJAN VAR

Kahramanmaraşlı esnaflarımızı mutlaka fuarımıza, etkinliğimize Tuzla Alışveriş Günleri'ne bekliyoruz. Yarın, 19 Eylül tarihinde kayıtlarımız tamamlanıyor. 70 esnafın gidebilmesi için kontenjanımız var. Şuana kadar 50’yi aştık. Belirlenen tarihe kadar da bu sayıyı tamamlayacağız. TÜMKİAD olarak biz üzerimize düşen bütün görevlerimizi yapıyoruz. Allah nasip ederse 22 Eylül günü İstanbul Tuzla Şelale Park'ta çok güzel bir açılışla, esnaflarımızın satış yapabilmesi, kazanç sağlayabilmesi için fuarımızı, alışveriş günlerimizi başlatıyoruz. Rabb'im utandırmasın. Allah yar ve yardımcımız olsun. Buradan da etkinliğimize katılacak bütün esnaf arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlere güvensinler.

TÜMKİAD OLARAK HER ZAMAN HALKIN YANINDAYIZ

Biz TÜMKİAD olarak her zaman Kahramanmaraş'ın yanındayız. Her zaman esnaflarımızın yanındayız. Ve her zaman da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Biz laf ile değil icraat ile hareket eden bir sivil toplum kuruluşuyuz.

WhatsApp Image 2023-09-15 at 11.15.02

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Başvurular sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız dernek numaramız üzerinden yapılabilir veya WhatsApp'tan başvuru yapmak istediklerini dile getirerek ulaşım sağlayabilirler. Yetkili arkadaşlarımız esnafa ulaşıyor, gerekli koşulları sağlıyorsa kaydını yapıyoruz. 70 esnafımızdan fazla başvuru olursa, önceliğimiz stantları arttırma yöntemine gitmek olacak. Eğer gidemezsek de her zaman olduğu gibi 70 esnaf arasından iş yeri yıkılmış veya ağır hasarlı esnaflarımız öncelikli olacaktır.

Kahramanmaraşlı Futbolseverler, Milli Heyecana Dev Ekrandan Eşlik Etti Kahramanmaraşlı Futbolseverler, Milli Heyecana Dev Ekrandan Eşlik Etti

YÖRESEL ÜRÜNLER ORADA OLACAK

Kahramanmaraş Alışveriş Günleri adı altında düzenlemiş olduğumuz etkinlikte, özellikle Kahramanmaraş yöresel ürünleri, kendi kültürel yemeklerimiz, takısından, hediyelik eşyasına kadar birçok ürün orada olacak.

BÜTÜN İSTANBUL HALKINI  “HAYDİ KARDEŞİM, AYAĞA KALK” DEMEYE DAVET EDİYORUM

Bütün İstanbul'daki halkımıza sesleniyorum, lütfen deprem bölgelerini unutmayınız. Deprem bölgeleri 7 ayda ayağa kalkabilecek bir durumda değil. Buradaki esnafımızı, buradaki halkımızı unutmayalım. Desteklerimizi sürdürelim. 21 Eylül'den itibaren bütün İstanbul halkımızı Tuzla Şelale Parkı'na gelmeye esnafımıza destek olmaya, esnafımıza can suyu olmaya “Haydi kardeşim, ayağa kalk” demeye davet ediyorum. Etkinliğimize gelen halkımızı birçok etkinlik, birçok gösteri, çocuk tiyatroları, mehteran takımı gösterileri ve 3 defa yerel ve ulusal sanatçı tarafından konserler bekliyor.”

Ekran görüntüsü 2023-09-20 100217

Haber: Eyüp Kağan Atlı

Editör: Çağatay GEDİK