Büyükşehir’in Psikolojik Danışmanlarından çocuklara yaz tatili tavsiyeleri Büyükşehir’in Psikolojik Danışmanlarından çocuklara yaz tatili tavsiyeleri

6 Şubat depremlerinden sonra büyük yıkımların olduğu Kahramanmaraş’ta yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Özelikle sağlık alanında yaşanan sorunlar nedeniyle birçok vatandaş sağlık hizmetine ulaşmakta güçlük çekiyor. Depremlerde Türkoğlu Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerin ağır hasar alması şehir merkezinde bulunan Yörük Selim Hastanesinde yoğunluk oluşmasına neden oldu. Konuyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşma yapan Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta sağlık alanında yaşanan sorunları gündeme getirdi.  

DÜNYANIN PARASINI HARCADIKLARI ŞEHİR HASTANESİ YIKILDI

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Sağlık rezaleti yaşanıyor. Skandalı yaşanıyor. Necip Fazıl Şehir Hastanesini yaptılar. Yaparken dedik ki buraya şehir hastanesi olmaz. Burası fay hattının üstü. Etmeyin eylemeyin dedik dinlemediler. Yaptılar. Dünyanın parasını harcadılar. Şehir Hastanesi yıkıldı. O şehir hastanesinin yapımında kimin izni varsa ruhsatı kim verdiyse ihaleyi kim yaptıysa hepsi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Avukatlar, dosyaları ve başvuru dilekçesini hazırladılar. Önümüzdeki hafta içerisinde onlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Hastane yok. Eski bir hastane kaldı elimizde. Orada da doktor yok. Koca bir şehir, Kahramanmaraş, yüz binlerce insanın olduğu bir yer, ufacık bir hastaneye mahkûm bırakıldı. Maalesef hastalar doktor bulamıyorlar. Yatacak yer bulamıyorlar, rezalet içerisindeler. İl sağlık müdürü yok. Deprem bölgesindeyiz. Geçtiğimiz hafta il sağlık müdürünü atadılar. Bir saat sonra geri çektiler. Çocuk oyuncağı sanki. İl Sağlık Müdürlüğü boştu. Bir atama yapıldı. Bir saat sonra milletvekilleri müdahale etti. İl Sağlık Müdürünün ataması geri çekildi” şeklinde konuştu.   

Haber: Halil Öksüzce

Editör: Didem Kayabaşı