Türkiye genelinde içme suyu arz güvenliğinin sağlanması için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şehrin içme suyu geleceği için büyük önem taşıyan Kısık Barajı Projesi’nin yapım ihalesinin gerçekleştirildiği duyurdu. Türkoğlu, Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Pazarcık ilçelerinin içme suyu geleceğini güvence altına alınacak olan proje Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Kahramanmaraş’a yeni yatırım müjdesi veren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, “20 yıldır özlemle beklenen, 31,5 milyon metreküp içmesuyu sağlayacak Kısık Barajı Projesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. Projenin tamamlanması ile şehir memba kalitesinde içme suyuna kavuşacak. Toplam maliyeti 3,4 Milyar TL olan projenin tamamlanması ile Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu ve Pazarcık ilçelerimize içmesuyu temini noktasında arz güvenliği sağlanacak. Kahramanmaraş’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 Örnek...

KAHRAMANMARAŞ’IN İÇME SUYU ARZ GÜVENLİĞİ SAĞLANACAK

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nda Nuri Kolaylı Yeniden Başkan Seçildi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nda Nuri Kolaylı Yeniden Başkan Seçildi

 Türkoğlu ilçesinin de yararlanacağı proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Dulkadiroğlu, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerimize 31,5 milyon metreküp içmesuyu sağlayacak Kısık Barajı Projesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı, önceki dönem Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, DSİ Genel Müdürümüz, milletvekillerimiz ve il başkanımıza emekleri için teşekkür ediyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Haber: Ayşegül Dokuyucu

Editör: Didem Kayabaşı