Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere memleketi Kahramanmaraş’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, ziyaret programı kapsamında ilk olarak Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nde İstişare Toplantısı’na katıldı. Bakan Kirişçi, toplantının ardından Abdülhamid Han Camisi’nde Cuma Namazını kıldı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) düzenlenen Türkiye’de Tarım Üretiminin 177. Yıldönümü ve Akademik Başarı Ödül Töreni’ne katılan Bakan Kirişçi, Kahramanmaraş Ticaret Borsası’nda Kahramanmaraş Tarımın Bugünü ve Yarını programına katıldı. Buradaki konuşmasında değerlendirmelerde bulunan Bakan Vahit Kirişçi, son yıllarda tarımda ve sanayileşmede yaşanan gelişmeler hakkında konuştu. Kirişçi, memleketi, Kahramanmaraş için, “Ben bu şehrin sanayileşmesi, bu şehrin gelişmesi, bu şehrin güçlenmesi için her türlü desteği vermeye hazırım. Kahramanmaraş’ın yanındayız Kahramanmaraş’ın yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim derdimiz üretenin arkasında durmak ve üretene daha fazla sahip çıkmaktır” şeklinde konuştu.IMG_1483

PARA GÜVENLİĞİ SEVER

Programda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi şunları ifade etti: “İş dünyası sükûnet arar, para huzur arar. Dünyanın genel durumuna baktığımızda, bu ülkede en zor zamanlarda bile ne üretim zincirinde ne de tedarik zincirinde bir kırılma olmadı. Pandemi de sanayi sektörü ve tarım sektörü üretim konusunda yarıştılar. Türkiye bugün 256 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiyse bunun içerisinde 30 milyar dolarlık kısmını gıda ve tarım sektörü gerçekleştirdiyse bu ülkenin üretim aşkı adeta bir ibadete de dönüşmüştür. Bu gelişme de ülkemizin hanesine de artı olarak yansımıştır. İstikrar çok önemli, istikrar Recep Tayyip Erdoğan’ın geleceği değil, istikrar buradaki milletvekili arkadaşların geleceği değil, istikrar bu ülkeye bel bağlamış dünyanın sesi olmuş Türkiye’nin istikrarıdır. Bu yüzden para güvenliği sever, para kargaşadan hoşlanmaz. Daha iyi, her zaman iyinin karşısındadır. Hiç kimse mükemmel değildir, neticede hepimiz insanız, benim de yanlışlarım olabilir, Cumhurbaşkanımızın da olabilir ama bu yanlışlar kasti değildir. Bizdeki enflasyon oranı diğer ülkelerdeki enflasyonun 7-8 katı ama ülkemizde herhangi bir kargaşa yok. Rafta bir eksiklik yok, herkes üretmeye devam ediyor, ihracat devam ediyor.

Emniyet güçlerinden uyuşturucu ve silah operasyonu Emniyet güçlerinden uyuşturucu ve silah operasyonu

AZİZ MİLLETİMİZ EN DOĞRU TERCİHİ YAPACAKTIR

Türkiye artık bırakın bölgeyi, dünyada söz sahibi olan bir ülke. Gündemi belirlenen bir Türkiye yok, dünyanın gündemine çözüm üreten, barıştan, esenlikten, refahtan yana, tavrının samimi olduğunu dile getiren bir Türkiye var. Bu Türkiye’nin bu halini, önümüzdeki yıllarda daha büyüyeceği noktasında kaygı taşıyanlar elbette içeride ve dışarıda boş durmayacaklar. İlerleyen günlerde bunların daha büyük belirtilerini gördüğümüzde, nereden çıktı diye şaşırmayalım. Türkiye savunma sanayisi alanında yerlilik ve millilik olayını yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıkardı. Yapmış olduğumuz askeri ve savunma amaçlı; araç, gereç, mühimmat konusuna artık isimlendirme konusunda sıkıntı yaşadığımız bir döneme girdik. Ürettiğimiz eserlerden rahatsız oluyorlar. Onlar rahatsız oladursun, Allah’ın izniyle bizim kutlu yürüyüşümüz devam edecek. Bu yıl yapılacak olan seçime hepimizin hazır olması gerek. Türkiye, bu seçimde de teveccühünü AK Parti’den yana kullanarak bu seçimden de zaferle çıkacağız inşallah. Aziz milletimiz, feraseti, basireti ve 20 yıldan beri AK Parti’nin kendine yapılan hizmetleri de göz önünde bulunduracak, sandığa gittiğinde en doğru tercihi yapmış olacak. Aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da inşallah bir kez daha Cumhurbaşkanı olarak seçmiş olacak.”

Programa Bakan Kirişçi’nin yanı sıra; Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Nihat Pakdil, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekilleri; Ahmet Özdemir, Habibe Öcal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç ve birçok iş insanı katıldı.

Haber: Haber Merkezi

Editör: Didem Kayabaşı